Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2024
Japonská automobilka Suzuki nabízí celkem 6 modelů, namátkově třeba Swift, Across, e Vitara, S-Cross nebo Swace. Swift patří s délkou 3,86 metru k těm menším, šířka je pak 1,735 m, výška 1,485 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,18 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku.
Swift se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Základní výbava Comfort startuje na 367 900 Kč, model je dostupný v 5 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Swift je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonu 82 koní.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou 1.2 Dualjet Hybrid CVT. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální pětistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 86 tisíc. Swift se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci třeba rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
Aktuální generace Suzuki Swift je v prodeji od roku 2024.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 1.2 Dualjet Hybrid ve výbavě Comfort platili přibližně 4 025 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 93 100 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Suzuki Swift je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U hatchbacku by pro vás mohl být důležitý i objem kufru. Suzuki Swift disponuje objemem 265 litrů, resp. 589 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Ligier Myli (459 litrů), Dacia Sandero (372 litrů), KIA Picanto (255 litrů), Fiat Topolino (63 litrů) nebo Citroën Ami (63 litrů)
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 100 kusů modelu Suzuki Swift, z toho 61 nových a 39 ojetých. Tím se řadí jako 79. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly Volvo XC40 (100 kusů), Volvo XC90 (100 kusů) nebo Škoda Octavia RS (102 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 976 kusů.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Suzuki Swift hodnocení 8,8 z 10. Značka Suzuki celkově obsadila 2. místo z 39 hodnocených značek se skóre 8,7.
V TÜV Reportu 2026, který vychází z 9,46 milionů technických kontrol v Německu, vykazuje Suzuki Swift ve stáří 2–3 roky míru závad 4,4 % (19. místo).
Uživatelé nejčastěji porovnávají Suzuki Swift s modely Volkswagen Polo, Toyota Yaris, KIA Picanto, Škoda Fabia nebo Hyundai i30.
Aktuální Swift je s délkou 3 860 mm o 25 cm kratší než Škoda Fabia a v základní verzi váží jen 920 kg. Cena startuje na 373 000 Kč, automat (CVT) přijde na 434 000 Kč a verze s pohonem všech kol stojí 481 000 Kč. Pod kapotou je nový atmosférický tříválec 1.0 a normovaná spotřeba 4,4 l/100 km. V testu auto zaujalo jednoduchým interiérem s fyzickými tlačítky, manuální klimatizací a klasickou ruční brzdou — koncepce, která se v této cenové třídě stává vzácností. zdroj
Na Swift se vztahuje program SUZUKI PRO: standardní tovární záruka 3 roky, která se po každé předepsané servisní prohlídce v autorizované síti automaticky a zdarma prodlužuje o 12 měsíců nebo 15 000 km, a to až do stáří vozu 10 let nebo nájezdu 200 000 km. Záruka přechází na nového majitele při soukromém prodeji. Více v článku Suzuki PRO: tovární záruka až 10 let bez příplatku.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 61 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 165 - 170 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Swift (UZ) (od 04/24) |
| Začátek výroby | UZ |
| Začátek výroby modelu | Swift 1.2 Dualjet Hybrid |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1485mm |
| Šířka | 1875mm |
| Délka | 3860mm |
| Rozvor | 2450 mm |
| Objem kufru | 265 / 589 l |
| Hmotnost | 1069 - 1107/1365 - 1389 Kg |
| Poloměr otáčení | 9 |
| Světlá výška | 115 |
| Kombinovaná | 4 - -l/100km |
| Město | 4 - 5 l/100km |
| Mimo město | 4 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | bubnové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 389 900 Kč - 475 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1000 - - kg |
| Nebrzděný | 400 - - kg |
Praktické zkušenosti se Suzuki Swift (2024–): Vzor cenově dostupného ježděníAutoWeek
- Reálná spotřeba výrazně pod továrním udájem díky nízké hmotnosti pod 1 000 kg
- Hravé a přesné řízení při zachování komfortu pro každodenní jízdu
- Široká výbava zahrnující adaptivní tempomat i za relativně nízkou cenu
- CVT automat se při jízdě v koloně chová trhaně a vyžaduje manuální řazení přes pádla
- Tvrdé plasty v interiéru nepůsobí prémiově
- Malý kufr 265 litrů a nesklopitelná zadní sedadla do roviny omezují praktičnost
Suzuki Swift vynikající příklad toho, jak extrémně úsporný může být lehký a kompaktní hatchbackAutoWeek
- Velmi úsporné s průměrnou spotřebou 4,4 l/100 km (1:22,7)
- Extrémně lehký, s hmotností méně než 1 000 kg, díky čemuž je velmi obratný
- Nabízí zábavný a sportovní jízdní zážitek díky nízké hmotnosti
- Zavírání dveří zní chatrně kvůli tenkým plechům karoserie.
- Auto je poměrně hlučné kvůli tenkým plechům karoserie.
- Telefonní hovory přes Apple CarPlay jsou při jízdě po dálnici obtížné.
- Převodovka CVT nepřispívá ke komfortu a je méně preferovaná než manuální převodovka.
S Swiftem z roku 2005 definovala Suzuki známé vzhledy, které má i ten nový.AutoWeek
- Nízká hmotnost 919 kg. Zábavné ovládání a hbitost. Stále dostupná manuální převodovka.
- Malá palivová nádrž 37 l, nutné časté tankování. Stísněný prostor vzadu pro dospělé. Jednoduchý interiér s tvrdými plasty.
Suzuki Swift AOL (2024-nový)AutoWeek
- Nízká spotřeba a hmotnost pod 1000 kg
- Překvapivě velký prostor pro posádku
- Štíhlejší podvozek s lepší stabilitou
- Slabý výkon jen 83 koní
- Hrbolatá jízda na špatných cestách
- Malý zavazadlový prostor 265 litrů
Suzuki Swift 1.2 DualJet 4x4 AllGrip: Rallyový speciál na důchodAuto.cz
- Nejlevnější auto s 4x4 na českém trhu
- Kultivovaný 3válec s mild-hybridem, zábavné řízení, nízká hmotnost
- Nízká spotřeba cca 5-6,5 l/100 km, prostorné pro kompakt
- Slabý motor na dálnici (60 kW), nutné podřazování
- Hysterické povinné asistenty, složité vypínání
- Zastaralý infotainment s opožděnými reakcemi
Testováno v roce 2024