Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2024
Japonská automobilka Honda nabízí celkem 7 modelů, namátkově třeba CR-V, HR-V, ZR-V, Civic nebo Jazz. CR-V patří s délkou 4,706 metru k těm větším, šířka je pak 1,866 m, výška 1,673 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
CR-V se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Základní výbava Elegance startuje na 1 119 900 Kč, model je dostupný v 7 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – CR-V je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonu 181 koní. Nejostřejší z nich (2.0 i-MMD e:PHEV Advance Tech 2WD e-CVT) dosahuje maximální rychlosti 195 km/h a na stovku se dostane za 9 sekund.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou 2.0 i-MMD e:PHEV Advance Tech 2WD e-CVT. CR-V se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci třeba česká automobilka Škoda nabízí Karoq s motorem 2.0 TSI Sportline 4x4 DSG za 1 120 000 Kč.
V současné době je na Honda CR-V k dispozici zvýhodněná cena od 1 019 900 Kč, což představuje úsporu 100 000 Kč (9 %) oproti běžné ceníkové ceně. Akce Q1 2026: bonus 80 000 Kč + výkup 20 000 Kč + příslušenství 20 000 Kč.
Aktuální generace Honda CR-V je v prodeji od roku 2023.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 2.0 i-MMD e:PHEV Advance Tech 2WD e-CVT ve výbavě Elegance platili přibližně 11 560 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 267 300 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Honda CR-V je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U SUV by pro vás mohl být důležitý i objem kufru. Honda CR-V disponuje objemem 617 litrů, resp. 1100 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Tesla Model 3 (594 litrů), XPeng G6 (571 litrů), Mercedes-Benz T (520 litrů), Sportequipe Sportequipe 6 (486 litrů) nebo Mitsubishi ASX (484 litrů)
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 113 kusů modelu Honda CR-V, z toho 88 nových a 25 ojetých. Tím se řadí jako 66. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly Opel Mokka (114 kusů), KIA K4 (114 kusů) nebo Ford Puma (111 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 958 kusů.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Honda CR-V hodnocení 8,9 z 10. Značka Honda celkově obsadila 5. místo z 39 hodnocených značek se skóre 8,5.
Uživatelé nejčastěji porovnávají Honda CR-V s modely KIA Sorento, Lexus NX, Volvo XC60, BMW X3 nebo Lexus UX.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 135 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 195 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 9 - - s |
| Série | CR-V (RS) (od 10/23) |
| Začátek výroby | RS |
| Začátek výroby modelu | CR-V 2.0 i-MMD e:PHEV |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1673mm |
| Šířka | 2153mm |
| Délka | 4706mm |
| Rozvor | 2701 mm |
| Objem kufru | 617 / 1100 l |
| Hmotnost | 1988 - -/2430 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 153 |
| Kombinovaná | 17 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 79 km |
| Dojezd WLTP | 79 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 17 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 83 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 119 900 Kč - 1 119 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 - - kg |
| Nebrzděný | 600 - - kg |
Testováno v roce 2024