Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2020
Japonská automobilka Toyota nabízí celkem 28 modelů, namátkově třeba Corolla, GR Yaris, Prius Plug-In, Yaris nebo Aygo X. Yaris patří s délkou 3,94 metru k těm menším, šířka je pak 1,745 m, výška 1,5 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,18 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
Yaris se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Základní výbava Active startuje na 559 000 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Yaris je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonech 114 nebo 129 koní. Nejostřejší z nich (1.5 Hybrid 130 CVT) dosahuje maximální rychlosti 175 km/h a na stovku se dostane za 9 sekund.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou 1.5 Hybrid 116 CVT. Yaris se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci třeba rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
V současné době je na Toyota Yaris k dispozici zvýhodněná cena od 509 000 Kč, což představuje úsporu 50 000 Kč (9 %) oproti běžné ceníkové ceně. Zvýhodnění 25 000 Kč + bonus za výkup 25 000 Kč.
Aktuální generace Toyota Yaris je v prodeji od roku 2020.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 1.5 Hybrid 116 CVT ve výbavě Active platili přibližně 5 770 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 133 400 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Toyota Yaris je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U hatchbacku by pro vás mohl být důležitý i objem kufru. Toyota Yaris disponuje objemem 286 litrů, resp. 768 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Mitsubishi ASX (484 litrů), Dongfeng Shine GS (474 litrů), Ligier Myli (459 litrů), Peugeot 2008 (434 litrů) nebo KGM Tivoli (395 litrů)
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 194 kusů modelu Toyota Yaris, z toho 154 nových a 40 ojetých. Tím se řadí jako 29. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly Suzuki Vitara (193 kusů), KIA Sportage (195 kusů) nebo Volkswagen Multivan (200 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 1 222 kusů.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Toyota Yaris hodnocení 8,4 z 10. Značka Toyota celkově obsadila 2. místo z 39 hodnocených značek se skóre 8,7.
V TÜV Reportu 2026, který vychází z 9,46 milionů technických kontrol v Německu, vykazuje Toyota Yaris ve stáří 2–3 roky míru závad 4,6 % (23. místo). Značka Toyota má dlouhodobou průměrnou poruchovost 22,0 % (3. z 14 značek).
Uživatelé nejčastěji porovnávají Toyota Yaris s modely Mazda 2 Hybrid, Suzuki Swift, Hyundai i20, KIA Picanto nebo Škoda Fabia.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 85 kW - 96 kW |
| Maximální rychlost | 175 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 9 - - s |
| Série | Yaris (XP21) (od 09/20) |
| Začátek výroby | XP21 |
| Začátek výroby modelu | Yaris 1.5 Hybrid 116 |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1500mm |
| Šířka | 2020mm |
| Délka | 3940mm |
| Rozvor | 2560 mm |
| Objem kufru | 286 / 768 l |
| Hmotnost | 1090 - -/1615 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 135 |
| Kombinovaná | 3 - 3l/100km |
| Město | 2 - 3 l/100km |
| Mimo město | 3 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | - |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 1 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | 22 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 50 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 559 000 Kč - 689 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 450 - - kg |
| Nebrzděný | 450 - - kg |
Toyota Yaris Cross: jakou motorizaci se vyhnout?Auto Plus
- Hybrid 116 koní je tichý a úsporný ve městě (4,7 L/100 km)
- Spokojiví v městském provozu
- Dostatečný výkon pro běžné použití
- Verze 130 koní nepřináší lepší spotřebu ani výkon
- Bezstupňová převodovka zvyšuje otáčky motoru při zrychlování
- 4x4 verze ztrácí 68 litrů objemu kufru
- Omezené off-roadové schopnosti i u 4x4
Toyota Yaris Cross 2025 se zaměřuje na technologická vylepšení a lepší odhlučnění kabiny pomocí silnějších skel. Recenzent chválí praktické detaily a bohatou standardní výbavu, i když vzhled exteriéru zůstal zcela beze změn.carwow
- Výjimečná spotřeba paliva - majitelé hlásí 65-90 mpg ve městě i na dálnici
- Spolehlivost hybridního pohonu - desetiletá historie bez problémů
- Praktický zavazadlový prostor s krytkou
- Omezený výhled dozadu kvůli silným sloupkům
- Jen jeden USB port vepředu
- Na dálnici spotřeba výrazně roste oproti městu
Testováno v roce 2020