Německá automobilka Opel nabízí celkem 22 modelů, namátkově třeba Astra, Astra Electric, Corsa, Corsa Electric nebo Rocks. Corsa patří s délkou 4,061 metru k těm menším, šířka je pak 1,765 m, výška 1,435 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,18 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
Corsa se vyrábí ve třech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z března 2026. Základní výbava Edition startuje na 459 990 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Corsa je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonech 99, 109 nebo 143 koní. Nejostřejší z nich (1.2 DI Turbo Hybrid 48V eDCT) dosahuje maximální rychlosti 210 km/h a na stovku se dostane za 7 sekund.
Dostupná je verze se šestistupňovou automatickou převodovkou 1.2 DI Turbo Hybrid 48V eDCT. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 80 tisíc. Corsa se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci třeba rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
V současné době je na Opel Corsa k dispozici zvýhodněná cena od 399 990 Kč, což představuje úsporu 60 000 Kč (11 %) oproti běžné ceníkové ceně. Sleva 60 000 Kč. Nabídka platí do 30. června 2026.
Aktuální generace Opel Corsa je v prodeji od roku 2023.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 1.2 DI Turbo Hybrid 48V eDCT ve výbavě Edition platili přibližně 5 574 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 128 890 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Opel Corsa je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Podívejte se na vzorové nabídky operativního leasingu nebo si nechte spočítat kalkulaci na míru.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 74 kusů modelu Opel Corsa, z toho 26 nových a 48 ojetých. Podobný počet registrací měly Seat Ateca (75 kusů), Volkswagen Taigo (73 kusů) nebo Renault Austral (75 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 804 kusů.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Opel Corsa hodnocení 7,4 z 10. Značka Opel celkově obsadila 33. místo z 39 hodnocených značek se skóre 6,8.
V TÜV Reportu 2026, který vychází z 9,46 milionů technických kontrol v Německu, vykazuje Opel Corsa ve stáří 2–3 roky míru závad 6,4 % (61. místo). Značka Opel má dlouhodobou průměrnou poruchovost 23,1 % (6. z 14 značek).
Uživatelé nejčastěji porovnávají Opel Corsa s modely Peugeot 208, Renault Clio, Citroën C3, Volkswagen Golf nebo Škoda Fabia.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 74 kW - 107 kW |
| Maximální rychlost | 188 - 210 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 - 9 s |
| Série | Corsa (CORSA-F) (od 10/23) |
| Začátek výroby | CORSA-F |
| Začátek výroby modelu | Corsa 1.2 DI Turbo Hybrid 48V |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1435mm |
| Šířka | 1960mm |
| Délka | 4061mm |
| Rozvor | 2538 mm |
| Objem kufru | 309 / - l |
| Hmotnost | 1175 - 1267/1620 - 1690 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 4 - 5l/100km |
| Město | 3 - 6 l/100km |
| Mimo město | 3 - 4 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 70 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 459 990 Kč - 619 990 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1200 - - kg |
| Nebrzděný | 580 - 610 kg |