Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2021
Francouzská automobilka Renault nabízí celkem 21 modelů, namátkově třeba Kangoo, Kangoo E-Tech Electric, Austral, Captur nebo Clio. Kangoo patří s délkou 4,486 metru k těm menším, šířka je pak 1,86 m, výška 1,838 m. Hodnoty průměrného kombíku jsou pak 4,73 m na délku, 1,87 m na šířku a 1,57 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde karoserie vede v jedné linii nad zavazadlový prostor a pak jde ostře dolů. Díky tomu disponuje opravdu velkým zavazadlovým prostorem.
Kangoo se vyrábí v šesti různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z března 2026. Ke koupi motorizace potěší jak příznivce benzínu, tak i nafty, je jich totiž stejně - 3 od každé.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou BLUE dCi 115 Techno EDC. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 100 tisíc. Kangoo se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol.
V současné době je na Renault Kangoo k dispozici zvýhodněná cena od 585 000 Kč, což představuje úsporu 100 000 Kč (14 %) oproti běžné ceníkové ceně. Výkupní bonus a Bonus Premium.
Aktuální generace Renault Kangoo je v prodeji od roku 2021.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za BLUE dCi ve výbavě Equilibre platili přibližně 7 329 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 169 480 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Renault Kangoo je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 54 kusů modelu Renault Kangoo, z toho 38 nových a 16 ojetých. Podobný počet registrací měly Citroën C5 Aircross (54 kusů), Audi Q5 (55 kusů) nebo Honda Civic (55 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 842 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Renault Kangoo hodnocení 6,0 z 10. Značka Renault celkově obsadila 27. místo z 39 hodnocených značek se skóre 7,3.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Renault dlouhodobou průměrnou poruchovost 28,9 % (14. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 70 kW - 96 kW |
| Maximální rychlost | 175 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 11 - 15 s |
| Série | Kangoo (RFK) (od 05/21) |
| Začátek výroby | RFK |
| Začátek výroby modelu | Kangoo BLUE dCi 115 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1838mm |
| Šířka | 2159mm |
| Délka | 4486mm |
| Rozvor | 2716 mm |
| Objem kufru | 775 / - l |
| Hmotnost | 1514 - 1767/2071 - 2370 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 169 |
| Kombinovaná | 5 - 7l/100km |
| Město | 5 - 9 l/100km |
| Mimo město | 4 - 7 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis-FCM |
| CO2 | - g/km |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 80 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | bubnové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 685 000 Kč - 855 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Testováno v roce 2021