Česká automobilka Škoda nabízí celkem 18 modelů, namátkově třeba Elroq, Elroq RS, Enyaq, Enyaq Coupé nebo Epiq. Epiq patří s délkou 4,171 metru k těm menším, šířka je pak 1,798 m, výška 1,581 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Epiq se vyrábí ve třech různých motorizacích.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou 55 155kW. Epiq se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Bigster s motorem hybrid-G 150 4x4 EDC za 699 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 55 155kW platili přibližně 6 709 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 155 080 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Škoda Epiq je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Škoda bez starostí v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U SUV vás jistě bude zajímat i objem kufru. Škoda Epiq disponuje objemem 475 litrů, resp. 1344 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Mitsubishi ASX (484 litrů), Dongfeng Shine GS (474 litrů), Ligier Myli (459 litrů), Peugeot 2008 (434 litrů) nebo Chery Tiggo 4 HEV (430 litrů)
Značka Škoda získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,5 z 10 a obsadila 23. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Škoda dlouhodobou průměrnou poruchovost 23,0 % (5. z 14 značek v žebříčku).
Škoda Auto v rámci expozice na Milan Design Week (21.–26. dubna 2026) potvrdila, že dostupný elektrický crossover Škoda Epiq bude mít světovou premiéru v květnu 2026. V Miláně se model poprvé ukázal veřejně — stále v částečné kamufláži s pestrobarevným motivem modelíny. Ve stejném pojetí se Epiq objeví 25.–26. dubna i na pražské přehlídce Automobilové klenoty. Kompletní odhalení bez kamufláže proběhne až při květnové oficiální premiéře, kdy má Škoda zveřejnit i finální české ceny. Automobilka dosud uvádí cíl kolem 25 tisíc eur, tedy zhruba 620–650 tisíc Kč.
Více v článku Škoda Epiq zná datum premiéry.
| Palivo | electric |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 85 kW - 155 kW |
| Maximální rychlost | 150 - 160 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 - 11 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Kompaktní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1581mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4171mm |
| Rozvor | 2601 mm |
| Objem kufru | 475 / 1344 l |
| Hmotnost | 1542 - 1544/- - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 13 - 13l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 315 - 430 km |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 38 - 55 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | - |
| Nabíjecí výkon AC | 11 kW |
| Nabíjecí výkon DC | 50 - 133 kW |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 650 000 Kč - 650 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |