Jihokorejská automobilka Kia nabízí celkem 18 modelů, namátkově třeba EV2, EV3, EV5, EV6 nebo EV9. EV2 patří s délkou 4,06 metru k těm menším, šířka je pak 1,8 m, výška 1,575 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
EV2 se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z března 2026.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Kia EV2 42.2 kWh ve spojení s výbavou Air. EV2 se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například americká automobilka Jeep nabízí Avenger spalovací s motorem 1.2 4xe Hybrid eDCT6 za 809 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Kia EV2 61 kWh platili přibližně 8 309 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 192 100 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Kia EV2 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Kia Finance v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U SUV vás jistě bude zajímat i objem kufru. Kia EV2 disponuje objemem 362 litrů, resp. 403 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Mitsubishi ASX (484 litrů), Dongfeng Shine GS (474 litrů), Ligier Myli (459 litrů), Peugeot 2008 (434 litrů) nebo Chery Tiggo 4 HEV (430 litrů)
Značka Kia získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,2 z 10 a obsadila 10. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Kia dlouhodobou průměrnou poruchovost 28,3 % (13. z 14 značek v žebříčku).
Kia EV2 je v Česku k objednání od března 2026 s cenou od 659 980 Kč za verzi Light s baterií 42,2 kWh (LFP). Verze se standardní baterií (výbavy Air a Earth) se dodávají od dubna 2026. Od července 2026 budou k dispozici všechny varianty s větší baterií 61 kWh (NMC) včetně vrcholné GT-Line za 847 000 Kč. EV2 se vyrábí v závodě Kia v Žilině na Slovensku a nabízí 7letou výrobní záruku a 8letou záruku na akumulátor.
Základní výbava zahrnuje panoramatický displej, LED světlomety, automatickou klimatizaci, adaptivní tempomat a sedm airbagů. Od výbavy Earth je za příplatek k dispozici 22kW AC nabíjení. EV2 je schváleno pro tažení přívěsu do 750 kg a nabízí 15litrový frunk pod přední kapotou.
Více v článku Kia EV2 startuje v Česku od 659 980 Kč.
| Palivo | electric |
| Převodovka | A |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 99 kW - 108 kW |
| Maximální rychlost | 161 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 - 9 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Kleinwagen |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1575mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4060mm |
| Rozvor | 2565 mm |
| Objem kufru | 362 / 403 l |
| Hmotnost | - -/- - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | - - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 312 - 453 km |
| Dojezd WLTP | 312 - 453 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 42 - 61 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | LFP, NMC |
| Nabíjecí výkon AC | 11 kW |
| Nabíjecí výkon DC | 100 kW |
| Typ AC konektoru | Type 2 |
| Typ DC konektoru | CCS2 |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano (u části motorů) |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 659 980 Kč - 804 980 Kč |
| Minimální výbava | Air |
| Brzděný | 750 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Kia EV2: kompaktní elektrické SUV, které chce demokratizovat elektromobilituAuto Plus
- Dostupná cena zpřístupňující elektromobilitu širšímu okruhu kupujících
- Kompaktní SUV karoserie vhodná pro městský i příměstský provoz
- Podpora strategie Kia pro masové rozšíření elektromobilů
- Detailní specifikace a konečná cena zatím nebyly plně potvrzeny
- Nástup na trh plánován až v budoucnu, zatím jen koncept/oznámení