Rumunská automobilka Dacia nabízí v součtu 8 modelů, namátkově třeba Jogger, Bigster, Duster, Sandero nebo Sandero Stepway. Jogger patří s délkou 4,55 metru k těm menším, šířka je pak 1,784 m, výška 1,684 m. Míry průměrného MPVčka jsou pak 4,76 m na délku, 1,86 m na šířku a 1,71 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie automobilů, kde karoserie nápadně připomíná dodávku
Jogger se vyrábí v šesti různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Základní výbava Essential Eco-G 120 startuje na 425 500 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Jogger je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Dostupné jsou ve výkonech 109, 113 nebo 156 koní. Nejvýkonnější z nich (hybrid 155 automat) dosahuje maximální rychlosti 180 km/h a na stovku se dostane za 8 sekund.
Dostupná je verze se šestistupňovou automatickou převodovkou ECO-G 120 EDC. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 95 tisíc. Jogger se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci kupříkladu rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
Aktuální generace Dacia Jogger je v prodeji od roku 2025.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za TCe 110 ve výbavě Essential Eco-G 120 platili přibližně 4 826 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 111 620 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Dacia Jogger je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U MPVčka je často pro zákazníky důležitý i objem kufru. Dacia Jogger disponuje objemem 607 litrů, resp. 708 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Ligier Myli (459 litrů), KGM Tivoli (395 litrů), Škoda Fabia (380 litrů), EVO EVO 5 (375 litrů) nebo Dacia Sandero (372 litrů)
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 175 kusů modelu Dacia Jogger, z toho 172 nových a 3 ojeté. Tím se řadí jako 36. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly BMW Řada 3 (175 kusů), CUPRA Ateca (176 kusů) nebo Hyundai i20 (177 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 2 374 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Dacia Jogger hodnocení 8,5 z 10. Značka Dacia celkově obsadila 20. místo z 39 hodnocených značek se skóre 7,6.
Uživatelé nejčastěji porovnávají Dacia Jogger s modely Renault Kangoo, Citroën Berlingo VAN, Ford Tourneo Courier nebo Volkswagen Touran.
| Palivo | Benzín LPG |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 81 kW - 116 kW |
| Maximální rychlost | 180 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 - 11 s |
| Série | Jogger (DJF) (od 12/25) |
| Začátek výroby | DJF |
| Začátek výroby modelu | Jogger TCe 110 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1684mm |
| Šířka | 2012mm |
| Délka | 4550mm |
| Rozvor | 2898 mm |
| Objem kufru | 607 / 708 l |
| Hmotnost | 1268 - 1434/1685 - 1830 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 195 |
| Kombinovaná | 4 - 7l/100km |
| Město | 4 - 9 l/100km |
| Mimo město | 3 - 7 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis-FCM |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | - |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 1 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | 75 km/h |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | MPV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 80 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | bubnové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 425 500 Kč - 569 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1000 - 1200 kg |
| Nebrzděný | 630 - 715 kg |
Za volantem nových Dacií Sandero a Jogger: Lepší hybrid a plyn i s automatemAuto.cz
- Velmi nízká spotřeba paliva (WLTP 4,5–4,6 l, v testu 4,8 l/100 km)
- Kultivovaný a tichý čtyřválcový motor
- Modernizovaná LED světla a denní svícení
- Příliš tuhé řízení pro tento typ rodinného vozu
- Pomalý infotainment
- Navigace často chybně přepočítává trasu
- Cena se vyšplhala přes 600 000 Kč
100.000 km test Dacia Jogger – motor skvělý, koroze méněAutoWeek
- Spolehlivý motor
- Obrovský zavazadlový prostor (1.819 l)
- Úsporné LPG
- Rozsáhlá koroze na podvozku
- Hlučný interiér na dálnici
- Stroze řaditelná převodovka
- Levné materiály
Dacia Jogger Hybrid 140 – Přepište dějiny!Automobil Revue
- Nejvýkonnější motor v řadě Joggeru (104 kW/140 k)
- Až 80 % městského provozu v elektrickém režimu
- Třetí řada sedadel i u hybridu
- Spotřeba se na dálnici blíží 10 l/100 km
- Nízká maximální rychlost (167 km/h)
- Hlučný spalovací motor pod zátěží
- Vyšší hmotnost (cca 200 kg navíc)
TEST Dacia Jogger Hybrid 140 – Po městě i za méně než čtyři litryAuto.cz
- Nízká reálná spotřeba (5,6 l/100 km)
- Pružný a tichý provoz ve městě
- Velký zavazadlový prostor (708–1819 l)
- Pomalá multimode převodovka (až 2 s na změnu)
- Hlučný provoz na dálnici při vyšších otáčkách
- Méně místa v druhé řadě
- Nižší dynamika ve vyšších rychlostech
Zajímavá alternativa to je, náhrada za diesel tak úplně ne. Otestovali jsme hybridní Dacii JoggerAutosalon.tv
- Nízká spotřeba ve městě (pod 5 l/100 km)
- Jediná samočinná převodovka v nabídce Joggeru
- Bohatá výbava Extreme (asistenty, klima, Apple CarPlay)
- Maximálka jen 167 km/h, prakticky 160 km/h
- Vyšší cena (600+ tisíc Kč)
- Velké skoky otáček a hlučnost při sešlápnutí
- Stísněnější druhá řada
Test: Dacia Jogger Hybrid – nejúspornější a stále levnáAutokult.pl
- Znatelný nárůst výkonu (140 k)
- Nejlevnější hybridní rodinný vůz na trhu
- Výjimečná spotřeba ve městě (3,3 l/100 km)
- Pomalá a trhavá Multimode převodovka
- Nelogické přepínání mezi spalovacím a elektrickým motorem
- Na dálnici 6,4–8,2 l/100 km
- Hlučnost spalovacího motoru pod zátěží
TEST Dacia Jogger ECO-G 100: Tisíc kilometrů za půl milionu. S minimem ústupkůAutorevue.cz
- Intuitivní ovládání
- Velký kufr s nízkou nakládací hranou
- Komfortní podvozek a nízká spotřeba
- Omezená dynamika v zatáčkách i při akceleraci
- U LPG verze chybí rezervní kolo
- Neintuitivní ovládání hlasitosti
- Chybí USB porty ve druhé řadě
Dacia Jogger – vůz až příliš jednoduchý. Velká přednost, nebo snad nedostatek?Auto Świat
- Skvělá prostornost obou řad sedadel
- Snadná manipulace se třetí řadou (nízká hmotnost)
- Komfortní pozice řidiče
- Hlučný tříválec ve městě
- Vibrace při volnoběhu
- Tendence manuálu zaseknout při rychlém řazení
- Hlučné podvozkové komponenty na výmolech