Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2024
Americká automobilka Ford nabízí celkem 28 modelů, namátkově třeba E-Tourneo Custom, E-Transit Courier VAN, E-Transit Custom Kombi, E-Transit Custom VAN nebo E-Transit VAN. Tourneo Custom patří s délkou 5,05 metru k těm menším, šířka je pak 2,032 m, výška 1,958 m.
Tourneo Custom se vyrábí v pěti různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Základní výbava Titanium L1 manual startuje na 1 303 170 Kč, model je dostupný v 4 různých výbavách.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou 320 2.0 EcoBlue Titanium automat. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 125 tisíc. Tourneo Custom se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci třeba německá automobilka Audi nabízí Q3 s motorem Sportback 2.0 TDI S tronic za 1 410 900 Kč.
V současné době je na Ford Tourneo Custom k dispozici zvýhodněná cena od 1 193 060 Kč, což představuje úsporu 110 110 Kč (8 %) oproti běžné ceníkové ceně. Mimořádná nabídka + 0% financování. Nabídka platí do 30. června 2026.
Aktuální generace Ford Tourneo Custom je v prodeji od roku 2023.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 320 2.0 EcoBlue ve výbavě Titanium L1 manual platili přibližně 14 494 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 335 075 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Ford Tourneo Custom je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Ford Lease v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Ford Tourneo Custom se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací 320 2.0 EcoBlue – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 3 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 133 kusů modelu Ford Tourneo Custom, z toho 109 nových a 24 ojetých. Tím se řadí jako 52. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly Mercedes-Benz GLC (133 kusů), CUPRA Formentor (134 kusů) nebo Mercedes-Benz Sprinter VAN (131 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 1 637 kusů.
Značka Ford získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,1 z 10 a obsadila 30. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Ford dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,3 % (11. z 14 značek v žebříčku).
Uživatelé nejčastěji porovnávají Ford Tourneo Custom s modely Toyota Proace Verso, Toyota Proace VAN nebo Mercedes-Benz V.
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 100 kW - 171 kW |
| Maximální rychlost | - - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Tourneo Custom (NXN) (od 07/23) |
| Začátek výroby | NXN |
| Začátek výroby modelu | Tourneo Custom 320 L1 2.0 EcoBlue |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1958mm |
| Šířka | 2275mm |
| Délka | 5050mm |
| Rozvor | 3100 mm |
| Objem kufru | 672 / - l |
| Hmotnost | 2474 - 2581/3200 - 3300 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 2 - 8l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 52 km |
| Dojezd WLTP | 52 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 16 kWh |
| Kapacita baterie netto | 11 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | minibus |
| Počet míst | 8 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 155 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 303 170 Kč - 1 432 640 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1850 - 2500 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Testováno v roce 2024