Francouzská automobilka Renault nabízí celkem 21 modelů, namátkově třeba Kangoo Rapid, Master VAN, Kangoo Rapid E-Tech Electric, Master VAN E-Tech Electric nebo Trafic Combi. Master VAN patří s délkou 5,685 metru k těm větším, šířka je pak 2,08 m, výška 2,498 m.
Master VAN se vyrábí v šesti různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z května 2026.
Dostupná je verze s devítistupňovou automatickou převodovkou van Blue dCi 150 automat. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 258 tisíc. Master VAN se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například americká automobilka Ford nabízí Kuga Active s motorem Active 2.5 FHEV Allroad CVT za 1 022 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za van L2H2 Blue dCi 105 Advance ve výbavě van Blue dCi 130 Advance platili přibližně 10 467 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 242 040 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Renault Master VAN je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Renault Master VAN se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací van L2H2 Blue dCi 105 Advance – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 3 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 171 kusů modelu Renault Master VAN, z toho 99 nových a 72 ojetých. Tím se řadí jako 37. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly Mercedes-Benz E (171 kusů), Jaecoo 7 (170 kusů) nebo Dacia Sandero (170 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 2 024 kusů.
Značka Renault získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,3 z 10 a obsadila 27. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Renault dlouhodobou průměrnou poruchovost 28,9 % (14. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 77 kW - 125 kW |
| Maximální rychlost | 149 - 176 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Master (RDA) (od 09/24) |
| Začátek výroby | RDA |
| Začátek výroby modelu | Master Kastenwagen L2H2 3,3t Blue dCi 105 |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 2498mm |
| Šířka | 2466mm |
| Délka | 5685mm |
| Rozvor | 3585 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 2128 - 2140/3300 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 6 - 7l/100km |
| Město | 7 - 8 l/100km |
| Mimo město | 6 - 7 l/100km |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 3 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | listové pery |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 843 000 Kč - 1 182 170 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2500 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Recenzent je ohromen vysokou kvalitou a technologickou úrovní speciálních nástaveb MotoWektor, které proměňují Renault Master ve špičkovou pojízdnou dílnu či prodejnu. Oceňuje zejména chytrá řešení jako solární napájení a elektricky nastavitelné prvky, přestože upozorňuje na kompromisy v užitečné hmotnosti u těžších konfigurací. Celkově hodnotí úpravy jako velmi profesionální a praktické pro různé druhy podnikání.Rasto Chvála GARAZ.TV
- Vynikající dílenské zpracování nástaveb, které jsou robustní a za jízdy nehlučné
- Solární panely a AGM akumulátory umožňující až 13 hodin autonomní práce
- Velkorysý nákladový prostor hliníkové nástavby s objemem dosahujícím téměř 23 m³
- Snížená užitečná hmotnost u chladírenské verze na 680 kg kvůli těžké vestavbě
- Hydraulická zvedací plošina, která dále snižuje celkovou nosnost vozidla