Japonská automobilka Nissan nabízí celkem 15 modelů, namátkově třeba Interstar VAN, Interstar-e VAN, Primastar Kombi, Primastar Seaside by Dethelffs nebo Primastar VAN. Primastar VAN patří s délkou 5,08 metru k těm menším, šířka je pak 1,956 m, výška 1,971 m.
Primastar VAN se vyrábí v šesti různých motorizacích. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR.
Dostupná je verze se šestistupňovou automatickou převodovkou van dCi 150 DCT. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 83 tisíc. Primastar VAN se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například francouzská automobilka Peugeot nabízí e-3008 s motorem e-3008 325 GT Exclusive AWD za 1 060 000 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za van dCi 110 Acenta platili přibližně 10 911 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 252 320 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Nissan Primastar VAN je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Nissan Finance v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Nissan Primastar VAN se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací van dCi 150 – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 3 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 4 kusy modelu Nissan Primastar VAN.
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 35 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Nissan získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,9 z 10 a obsadila 15. místo z 39 značek.
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 81 kW - 125 kW |
| Maximální rychlost | 160 - 185 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Primastar (4/J4) (od 12/21) |
| Začátek výroby | 4/J4 |
| Začátek výroby modelu | Primastar Kastenwagen L1H1 2,8t dCi 110 |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1971mm |
| Šířka | 2312mm |
| Délka | 5080mm |
| Rozvor | 3098 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 1860 - 1885/2800 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 6 - -l/100km |
| Město | 7 - 8 l/100km |
| Mimo město | 6 l/100km |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 3 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 200 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 057 000 Kč - 1 351 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1900 - 2500 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |