Německá automobilka Opel nabízí celkem 22 modelů, namátkově třeba Combo Cargo, Combo Electric Cargo, Movano Cargo, Movano Electric Cargo nebo Vivaro Cargo. Zafira patří s délkou 4,981 metru k těm menším, šířka je pak 2,01 m, výška 1,89 m.
Zafira se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou Zafira 2.2 Diesel. Zafira se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci třeba německá automobilka BMW nabízí X3 s motorem 20d xDrive Steptronic za 1 365 000 Kč.
V současné době je na Opel Zafira k dispozici zvýhodněná cena od 967 879 Kč, což představuje úsporu 145 200 Kč (11 %) oproti běžné ceníkové ceně. Sleva 195 000 Kč bez DPH.
Aktuální generace Opel Zafira je v prodeji od roku 2019.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Electric ve výbavě Edition platili přibližně 14 050 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 324 871 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Opel Zafira je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 45 kusů modelu Opel Zafira, z toho 10 nových a 35 ojetých. Podobný počet registrací měly MINI Cooper -dvéřové (45 kusů), Mazda CX-60 (45 kusů) nebo BYD Sealion 7 (46 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 627 kusů.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Opel Zafira hodnocení 5,7 z 10. Značka Opel celkově obsadila 33. místo z 39 hodnocených značek se skóre 6,8.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Opel dlouhodobou průměrnou poruchovost 23,1 % (6. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 100 kW - 132 kW |
| Maximální rychlost | 130 - 185 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 10 - 13 s |
| Série | Zafira Life (V) (od 07/24) |
| Začátek výroby | V |
| Začátek výroby modelu | Zafira Life Electric (50 kWh) |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1890mm |
| Šířka | 2204mm |
| Délka | 4981mm |
| Rozvor | 3275 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 1953 - 2027/2830 - 2941 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 7 - 23l/100km |
| Město | 9 l/100km |
| Mimo město | 6 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 224 km |
| Dojezd WLTP | 224 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 49 kWh |
| Kapacita baterie netto | 42 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | minibus |
| Počet míst | 8 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 150 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 113 079 Kč - 1 361 129 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1000 - 1900 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |