Japonská automobilka Nissan nabízí celkem 15 modelů, namátkově třeba Townstar VAN, Townstar EV VAN, Interstar VAN, Interstar-e VAN nebo Primastar VAN. Interstar VAN patří s délkou 5,685 metru k těm větším, šířka je pak 2,08 m, výška 2,498 m.
Interstar VAN se vyrábí v šesti různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2025.
Dostupná je verze s devítistupňovou automatickou převodovkou van 3,5t dCi 150 N-CONNECTA automat. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 297 tisíc. Interstar VAN se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například francouzská automobilka Alpine nabízí A390 s motorem GTS za 1 755 000 Kč.
V současné době je na Nissan Interstar VAN k dispozici zvýhodněná cena od 880 901 Kč, což představuje úsporu 97 989 Kč (6 %) oproti běžné ceníkové ceně. Sleva 10%.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za -e van 3,5t N-CONNECTA ve výbavě Comfort platili přibližně 17 985 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 415 800 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Nissan Interstar VAN je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Nissan Finance v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Nissan Interstar VAN se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací -e van 3,5t N-CONNECTA – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 3 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
Značka Nissan získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,9 z 10 a obsadila 15. místo z 39 značek.
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 77 kW - 125 kW |
| Maximální rychlost | 150 - 177 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Interstar (NDA/NDB/NDC) Kastenwagen (od 10/24) |
| Začátek výroby | NDA/NDB/NDC |
| Začátek výroby modelu | Interstar Kastenwagen L2H2 3,5t dCi 105 |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 2498mm |
| Šířka | 2466mm |
| Délka | 5685mm |
| Rozvor | 3585 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 2053 - -/3500 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 165 |
| Kombinovaná | 7 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 3 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 200 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | listové pery |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 978 890 Kč - 1 742 400 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2500 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |