Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2025
Švédská automobilka Polestar nabízí celkem 4 modely: 3, 4, 2 nebo 5. 4 patří s délkou 4,84 metru k těm větším, šířka je pak 2,008 m, výška 1,534 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
4 se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z května 2026.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Long Range Dual Motor.4 se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem zadních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například německá automobilka BMW nabízí Řada 4 Gran Coupé s motorem 430i Gran Coupé xDrive Steptronic za 1 623 700 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Long Range Dual Motor ve výbavě reference platili přibližně 16 608 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 383 960 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Polestar 4 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Značka Polestar získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,2 z 10 a obsadila 29. místo z 39 značek.
Norský youtuber Bjørn Nyland model otestoval celkem 4× v letech 2024 napříč 2 variantami a generacemi. Nejlepší naměřené hodnoty: při 90 km/h 181 Wh/km (dosah 519 km) (LR DM), při 120 km/h 237 Wh/km (dosah 397 km) (LR DM), 1000km challenge 10 h 00 min (průměr 100,0 km/h) (LR DM, 2024), špičkový výkon DC nabíjení 208 kW (100 kWh). Závorka u každé hodnoty uvádí konkrétní variantu a rok testu — výsledky novější generace se proto mohou výrazně lišit od starších verzí. Data pocházejí z jeho veřejné testovací databáze, která obsahuje měření za pevně kontrolovaných podmínek (ustálená rychlost, GPS verifikace, zaznamenaný stav baterie).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 200 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 200 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 - - s |
| Série | 4 (od 08/24) |
| Začátek výroby | 4 |
| Začátek výroby modelu | 4 Long Range Single Motor |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1534mm |
| Šířka | 2139mm |
| Délka | 4840mm |
| Rozvor | 2999 mm |
| Objem kufru | 526 / - l |
| Hmotnost | 2230 - -/2685 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 166 |
| Kombinovaná | 17 - -l/100km |
| Město | 14 l/100km |
| Mimo město | 14 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 620 km |
| Dojezd WLTP | 620 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 100 kWh |
| Kapacita baterie netto | 94 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-nikl-mangan-kobalt (NMC) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano (u části motorů) |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 609 000 Kč - 1 609 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Alexander Bloch analyzuje Polestar 4 v kontextu reálné spotřeby a srovnání s papírovými hodnotami WLTP. Vůz charakterizuje jako výkonný elektromobil s velkou baterií, který však čelí fyzikálním výzvám v podobě značné šířky a vysoké hmotnosti.auto motor und sport
- Vysoký systémový výkon 544 koní se dvěma elektromotory a pohonem všech kol
- Velká využitelná kapacita akumulátoru 94 kWh u verze Long Range
- Příznivý koeficient odporu vzduchu karoserie s hodnotou 0,26
- Značná šířka vozu přesahující dva metry zvyšuje celkový odpor vzduchu
- Velká čelní plocha vozu negativně ovlivňuje efektivitu při vyšších rychlostech
- Vysoká pohotovostní hmotnost v porovnání s vozy se spalovacím motorem
Recenze – Polestar 4 Long Range Single Motor (2025): Trochu si na to zvykneteAutoRAI
- Výborný dojezd kolem 500 km v praxi (100 kWh baterie)
- Velkorysý prostor vzadu díky rozvoru 3 metry a 526-1536 l zavazadel
- Kvalitní materiály interiéru a skvělé jízdní vlastnosti
- Digitální kamerové zrcátko ztrácí hloubkový vjem a má šum v noci
- Oči musí neustále přeostřovat mezi pohledem na cestu a displej zrcátka
- Vysoká cena s příplatkovými pakety (od 59.800 až po 74.000 €)
- Tlačítka na volantu jsou těžko interpretovatelná
Testováno v roce 2025