Německá automobilka Opel nabízí celkem 22 modelů, namátkově třeba Combo Cargo, Combo Electric Cargo, Movano Cargo, Movano Electric Cargo nebo Vivaro Cargo. Movano Cargo patří s délkou 5,413 metru k těm větším, šířka je pak 2,05 m, výška 2,254 m.
Movano Cargo se vyrábí v pěti různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou Cargo 2.2 BlueHDI 140 automat. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 157 tisíc. Movano Cargo se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například česká automobilka Škoda nabízí Octavia Combi s motorem Combi 2.0 TSI 4x4 DSG za 969 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Cargo 2.2 BlueHDI 120 ve výbavě Van L2H2 platili přibližně 9 966 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 230 461 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Opel Movano Cargo je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Opel Movano Cargo se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací Cargo 2.2 BlueHDI 120 – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 3 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 62 kusů modelu Opel Movano Cargo, z toho 41 nových a 21 ojetých. Podobný počet registrací měly Toyota Proace Max VAN (62 kusů), Opel Astra (62 kusů) nebo Fiat 500 Hybrid (63 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 640 kusů.
Značka Opel získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 6,8 z 10 a obsadila 33. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Opel dlouhodobou průměrnou poruchovost 23,1 % (6. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 88 kW - 132 kW |
| Maximální rychlost | 148 - 170 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Movano (MOVANO-C) (od 01/24) |
| Začátek výroby | MOVANO-C |
| Začátek výroby modelu | Movano Cargo L2H1 30 2.2 BlueHDI 120 |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 2254mm |
| Šířka | 2690mm |
| Délka | 5413mm |
| Rozvor | 3450 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 2075 - 2160/3000 - 3500 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 7 - 9l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 3 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | listové pery |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 965 459 Kč - 1 249 809 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2500 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |