Německá automobilka Opel nabízí celkem 22 modelů, namátkově třeba Astra, Astra Electric, Corsa, Corsa Electric nebo Rocks. Astra patří s délkou 4,374 metru k těm větším, šířka je pak 1,859 m, výška 1,482 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,18 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
Astra se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Základní výbava Edition startuje na 579 990 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou Opel Astra 1.5 CDTI 96kW AT8 ve spojení s výbavou Edition. Astra se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Opel Astra Electric 115kW ve výbavě Edition platili přibližně 9 600 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 222 010 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Opel Astra je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Podívejte se na vzorové nabídky operativního leasingu nebo si nechte spočítat kalkulaci na míru.
U hatchbacku by pro vás mohl být důležitý i objem kufru. Opel Astra disponuje objemem 352 litrů, resp. 1268 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Tesla Model 3 (594 litrů), Sportequipe Sportequipe 6 (486 litrů), Mitsubishi ASX (484 litrů), Dongfeng Shine GS (474 litrů) nebo Ligier Myli (459 litrů)
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 73 kusů modelu Opel Astra, z toho 5 nových a 68 ojetých. Podobný počet registrací měly Volkswagen T-Cross (72 kusů), Renault Kangoo (72 kusů) nebo Hyundai Bayon (72 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od dubna 2025) bylo celkem registrováno 719 kusů.
Značka Opel získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 6,8 z 10 a obsadila 33. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Opel dlouhodobou průměrnou poruchovost 23,1 % (6. z 14 značek v žebříčku).
Již v základní výbavě Edition je k dispozici Elektronický stabilizační systém ESP Plus, Protiblokovací systém brzd ABS, Čelní, boční a hlavové airbagy, ISOFIX na zadních krajních sedadlech, Adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go. Z komfortních prvků nechybí Automatická jednozónová klimatizace, Ergonomická komfortní přední sedadla Intelli-Seat, Elektrická parkovací brzda. Opel Astra je dostupný v 3 výbavových stupních. V nabídce je 19 příplatkových položek včetně 6 balíčků. Ceny příplatků se pohybují od 9 000 do 25 000 Kč.
Nová Opel Astra 2026 vstoupila na český trh s cenami nižšími o 50 000 Kč oproti předchůdci. Cenově nejdostupnější je překvapivě naftová verze 1.5 CDTI 96 kW s osmistupňovým automatem za 579 990 Kč. Hybrid 1.2 Turbo 107 kW stojí od 589 990 Kč, plug-in hybrid 1.6 Turbo 144 kW od 829 990 Kč a čistě elektrická Astra Electric 115 kW od 929 990 Kč. Kombi Sports Tourer je o 20 000 Kč dražší.
Pro srovnání: Volkswagen Golf 1.5 TSI startuje na 677 900 Kč, Škoda Octavia 1.5 TSI na 609 900 Kč, Peugeot 308 Hybrid na 887 000 Kč. Astra tak cenově podbíhá hlavní konkurenty v kompaktní třídě. Více v článku Nový Opel Astra od 579 990 Kč.
| Palivo | Diesel electric Hybrid phev |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 96 kW - 143 kW |
| Maximální rychlost | 170 - 225 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 - 10 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Kompaktní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1482mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4374mm |
| Rozvor | 2675 mm |
| Objem kufru | 352 / 1268 l |
| Hmotnost | 1438 - 1733/- - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 2 - 5l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 83 - 432 km |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 17 - 58 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | - |
| Nabíjecí výkon AC | 7 - 11 kW |
| Nabíjecí výkon DC | 100 kW |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 579 990 Kč - 929 990 Kč |
| Minimální výbava | Edition |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |