Japonská automobilka Honda nabízí celkem 7 modelů, namátkově třeba CR-V, HR-V, ZR-V, Civic nebo Jazz. HR-V patří s délkou 4,355 metru k těm menším, šířka je pak 1,866 m, výška 1,582 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
HR-V se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Základní výbava Elegance startuje na 739 900 Kč, model je dostupný v 5 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – HR-V je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonu 129 koní. Nejostřejší z nich (1.5 i-MMD e:HEV e-CVT) dosahuje maximální rychlosti 170 km/h a na stovku se dostane za 10 sekund.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou 1.5 i-MMD e:HEV e-CVT. HR-V se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol.
V současné době je na Honda HR-V k dispozici zvýhodněná cena od 659 900 Kč, což představuje úsporu 80 000 Kč (11 %) oproti běžné ceníkové ceně. Jarní BONUS -80 000 Kč (+ trade-in -20 000 Kč). Nabídka platí do 30. června 2026.
Aktuální generace Honda HR-V je v prodeji od roku 2025.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 1.5 i-MMD e:HEV e-CVT ve výbavě Elegance platili přibližně 7 637 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 176 540 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Honda HR-V je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U SUV by pro vás mohl být důležitý i objem kufru. Honda HR-V disponuje objemem 319 litrů, resp. 971 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Mercedes-Benz T (520 litrů), Mitsubishi ASX (484 litrů), Dongfeng Shine GS (474 litrů), Ligier Myli (459 litrů) nebo Peugeot 2008 (434 litrů)
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 69 kusů modelu Honda HR-V, z toho 66 nových a 3 ojeté. Podobný počet registrací měly KIA XCeed (69 kusů), Toyota Proace VAN (70 kusů) nebo Škoda Elroq RS (68 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 503 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Honda HR-V hodnocení 9,2 z 10. Značka Honda celkově obsadila 5. místo z 39 hodnocených značek se skóre 8,5.
Uživatelé nejčastěji porovnávají Honda HR-V s modely Toyota RAV4, Volkswagen T-Roc nebo Toyota C-HR+.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 96 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 170 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 10 - - s |
| Série | HR-V (RV) (od 03/25) |
| Začátek výroby | RV |
| Začátek výroby modelu | HR-V 1.5 i-MMD e:HEV |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1582mm |
| Šířka | 2028mm |
| Délka | 4355mm |
| Rozvor | 2610 mm |
| Objem kufru | 319 / 971 l |
| Hmotnost | 1452 - -/1870 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 188 |
| Kombinovaná | 5 - -l/100km |
| Město | 4 l/100km |
| Mimo město | 4 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 45 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 739 900 Kč - 739 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |