Německá automobilka Mercedes-Benz nabízí v součtu 52 modelů, namátkově třeba A, A AMG, AMG GT 4-dvéřové Coupé, AMG GT Coupé nebo AMG ONE. A AMG patří s délkou 4,447 metru k těm větším, šířka je pak 1,796 m, výška 1,407 m. Míry průměrného hatchbacku jsou pak 4,18 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
A AMG se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – A AMG je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 315 koní. Nejostřejší z nich (A 35 AMG 4MATIC SPEEDSHIFT DCT 8G) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 4 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou A 35 AMG 4MATIC SPEEDSHIFT DCT 8G. A AMG je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za A 35 AMG 4MATIC SPEEDSHIFT DCT 8G ve výbavě Avantgarde platili přibližně 13 427 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 310 490 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Mercedes-Benz A AMG je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Mercedes Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 7 kusů modelu Mercedes-Benz A AMG, z toho 4 nové a 3 ojeté.
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 79 kusů.
Značka Mercedes-Benz získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,8 z 10 a obsadila 17. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Mercedes-Benz dlouhodobou průměrnou poruchovost 18,5 % (1. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 235 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - - s |
| Série | Třída A (W 177) (od 10/22) |
| Začátek výroby | W 177 |
| Začátek výroby modelu | A 35 AMG |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1407mm |
| Šířka | 1992mm |
| Délka | 4447mm |
| Rozvor | 2729 mm |
| Objem kufru | 350 / - l |
| Hmotnost | 1645 - 1655/2120 - 2130 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 81 |
| Kombinovaná | 8 - 8l/100km |
| Město | 13 l/100km |
| Mimo město | 8 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 300 750 Kč - 1 550 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1800 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |