Italská automobilka Alfa Romeo nabízí celkem 7 modelů, namátkově třeba Giulia, Giulia Quadrifoglio, Junior Elettrica, Junior Ibrida nebo Stelvio. Giulia patří s délkou 4,65 metru k těm menším, šířka je pak 1,86 m, výška 1,438 m. Hodnoty průměrného sedanu jsou pak 4,93 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,47 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde je oddělen zavazadelník od prostoru pro cestující.
Giulia se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Základní výbava Super startuje na 1 229 000 Kč, model je dostupný v 6 různých výbavách.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou 2.2 Diesel RWD AT8 ve spojení s výbavou Super. Vůz Alfa Romeo Giulia lze sehnat jak ve variantě s pohonem zadních kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací 2.2 Diesel Q4 AT8 a příplatek oproti nejlevnější dvoukolce je 100 tisíc Kč.
Aktuální generace Alfa Romeo Giulia je v prodeji od roku 2023.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 2.2 Diesel RWD AT8 ve výbavě Super platili přibližně 12 686 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 293 320 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Alfa Romeo Giulia je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 17 kusů modelu Alfa Romeo Giulia, z toho 4 nové a 13 ojetých. Podobný počet registrací měly BMW Řada 7 (17 kusů), Mercedes-Benz Marco Polo (17 kusů) nebo MINI Cooper Electric -dvéřové (17 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 176 kusů.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Alfa Romeo Giulia hodnocení 7,9 z 10. Značka Alfa Romeo celkově obsadila 30. místo z 39 hodnocených značek se skóre 7,1.
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 118 kW - 154 kW |
| Maximální rychlost | 220 - 235 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 - 8 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1438mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4650mm |
| Rozvor | 2820 mm |
| Objem kufru | 480 / - l |
| Hmotnost | 1640 - -/2175 - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 5 - 5l/100km |
| Město | 7 l/100km |
| Mimo město | 5 l/100km |
| Emisní norma | - |
| CO2 | 130 g/km |
| typ | sedan |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 229 000 Kč - 1 329 000 Kč |
| Minimální výbava | Super |
| Brzděný | 1600 - - kg |
| Nebrzděný | 745 - - kg |
Spatřeno: Alfa Romeo Giulia QuadrifoglioAutoRAI
- Motor 2,9 V6 vyvinutý Ferrarim dodává 510 koní a sprint 0-100 za 3,9 sekundy
- Árijní ztvárnění se zadním pohonem a torque-vectoring diferenciálem z něj dělá pravý řidičský automobil
- Exkluzivita: Giulia Quadrifoglio je na silnicích velmi vzácná, zejména v zelené barvě
- Žádné zápory neuvedeny
Triumph Dolomite a Alfa Romeo Giulia byly ve své době těmi pravými hardcorovými čtyřdveřovými sportovními sedanyAutoWeek
- Giulia má solidní stavební kvalitu a prémiumové materiály interiéru
- Giulia nabízí vyvážený kompromis mezi sportovností a komfortem
- Oba vozy mají okouzlující retro vzhled s výraznou osobností
- Motorový zvuk Giulia 1.6 je méně drsný a charakterní, než by se čekalo
- Giulia má poněkud nepřímé řízení s větším vůlí
- Triumph působí méně doladěným dojmem s mechanickými zvuky v kabině