Německá automobilka Audi nabízí celkem 34 modelů, namátkově třeba A3, A6, RS3, S3 nebo A2 e-tron. S3 patří s délkou 4,504 metru k těm menším, šířka je pak 1,816 m, výška 1,391 m. Hodnoty průměrného sedanu jsou pak 4,93 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,47 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je oddělen zavazadelník od prostoru pro cestující.
S3 se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z května 2026. Základní výbava S3 startuje na 1 419 900 Kč, model je dostupný v 2 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – S3 je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 329 koní. Nejsilnější z nich (S3 Limousine S tronic) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 4 sekundy.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou S3 Limousine S tronic. S3 je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Aktuální generace Audi S3 je v prodeji od roku 2016.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za S3 Limousine S tronic ve výbavě S3 platili přibližně 14 656 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 338 820 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Audi S3 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Audi Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 12 kusů modelu Audi S3, z toho 5 nových a 7 ojetých. Podobný počet registrací měly Fiat Ulysse (12 kusů), Land Rover Discovery Sport (12 kusů) nebo Mitsubishi Eclipse Cross (13 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 76 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Audi získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,7 z 10 a obsadila 18. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Audi dlouhodobou průměrnou poruchovost 19,2 % (2. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 245 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - - s |
| Série | A3 (8Y) (od 06/24) |
| Začátek výroby | 8Y |
| Začátek výroby modelu | S3 sedan |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1391mm |
| Šířka | 1984mm |
| Délka | 4504mm |
| Rozvor | 2630 mm |
| Objem kufru | 325 / - l |
| Hmotnost | 1610 - -/2035 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 8 - -l/100km |
| Město | 12 l/100km |
| Mimo město | 8 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | sedan |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 419 900 Kč - 1 419 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |