Německá automobilka Porsche nabízí celkem 30 modelů, namátkově třeba Cayenne, Cayenne Coupé, Cayenne Coupé GTS, Cayenne Coupé Turbo nebo Cayenne Electric. Cayenne Turbo patří s délkou 4,93 metru k těm větším, šířka je pak 1,983 m, výška 1,685 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. V nabídce SUV značky Porsche se Cayenne Turbo (4,93 m) řadí mezi Macan (o 15 cm kratší) a Cayenne Electric (o 6 cm delší).
Cayenne Turbo se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Cayenne Turbo je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonu 730 koní. Nejostřejší z nich (Turbo E-Hybrid Tiptronic S) dosahuje maximální rychlosti 295 km/h a na stovku se dostane za 3 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou Turbo E-Hybrid Tiptronic S. Cayenne Turbo je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Porsche Cayenne Turbo se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací Turbo E-Hybrid Tiptronic S – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 3 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 2 kusy modelu Porsche Cayenne Turbo.
Za posledních 12 měsíců (od dubna 2025) bylo celkem registrováno 33 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Značka Porsche získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,6 z 10 a obsadila 20. místo z 39 značek.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Turbo E-Hybrid Tiptronic S ve výbavě Cayenne Turbo E-Hybrid platili přibližně 49 738 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 1 150 014 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Porsche Cayenne Turbo je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 544 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 295 - - km/h |
| Zrychlení na 100 km/h | 3 - - s |
| Série | Cayenne (PO536) (od 10/23) |
| Začátek výroby | PO536 |
| Začátek výroby modelu | Cayenne Turbo E-Hybrid |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1685 mm |
| Šířka | 2194 mm |
| Délka | 4930 mm |
| Rozvor | 2895 mm |
| Objem kufru | 621 / - l |
| Pohotovostní hmotnost | 2645 kg |
| Celková hmotnost | 3215 kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 243 |
| Přední nájezdový úhel | 24 |
| Zadní nájezdový úhel | 21 |
| Přechodový úhel | 21 |
| Stoupavost | 100 |
| Hloubka brodění | 280 |
| Kombinovaná | 4 l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 78 km |
| Dojezd WLTP | 78 km |
| Dojezd město | 83 km |
| Kapacita baterie hrubá | 25 kWh |
| Kapacita baterie netto | 21 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 135 km/h |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 4 818 546 Kč - 4 818 546 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 3000 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |