Německá automobilka Porsche nabízí celkem 30 modelů, namátkově třeba Cayenne, Cayenne Coupé, Cayenne Coupé GTS, Cayenne Coupé Turbo nebo Cayenne Electric. Cayenne GTS patří s délkou 4,93 metru k těm větším, šířka je pak 1,983 m, výška 1,674 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. V nabídce SUV značky Porsche se Cayenne GTS (4,93 m) řadí mezi Macan (o 15 cm kratší) a Cayenne Electric (o 6 cm delší).
Cayenne GTS se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Cayenne GTS je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonu 493 koní. Nejostřejší z nich (GTS Tiptronic S) dosahuje maximální rychlosti 275 km/h a na stovku se dostane za 4 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou GTS Tiptronic S. Cayenne GTS je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Porsche Cayenne GTS se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací GTS Tiptronic S – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 4 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 4 kusy modelu Porsche Cayenne GTS, z toho 2 nové a 2 ojeté.
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 56 kusů.
Značka Porsche získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,6 z 10 a obsadila 20. místo z 39 značek.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za GTS Tiptronic S ve výbavě Cayenne GTS platili přibližně 38 120 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 881 353 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Porsche Cayenne GTS je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 368 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 275 - - km/h |
| Zrychlení na 100 km/h | 4 - - s |
| Série | Cayenne (PO536) (od 04/24) |
| Začátek výroby | PO536 |
| Začátek výroby modelu | Cayenne GTS |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1674 mm |
| Šířka | 2194 mm |
| Délka | 4930 mm |
| Rozvor | 2895 mm |
| Objem kufru | 772 / - l |
| Pohotovostní hmotnost | 2265 kg |
| Celková hmotnost | 2890 kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 234 |
| Přední nájezdový úhel | 23 |
| Zadní nájezdový úhel | 20 |
| Přechodový úhel | 20 |
| Stoupavost | 100 |
| Hloubka brodění | 525 |
| Kombinovaná | 12 l/100km |
| Město | 20 l/100km |
| Mimo město | 12 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 3 693 047 Kč - 3 693 047 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 3500 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |