Německá automobilka Porsche nabízí celkem 30 modelů, namátkově třeba Cayenne Coupé, Cayenne Coupé GTS, Cayenne, Cayenne Coupé Turbo nebo Cayenne Electric. Cayenne Coupé GTS patří s délkou 4,93 metru k těm větším, šířka je pak 1,989 m, výška 1,654 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Cayenne Coupé GTS se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Cayenne Coupé GTS je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 493 koní. Nejsilnější z nich (Coupé GTS Tiptronic S) dosahuje maximální rychlosti 275 km/h a na stovku se dostane za 4 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou Coupé GTS Tiptronic S. Cayenne Coupé GTS je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Coupé GTS Tiptronic S ve výbavě Cayenne Coupé GTS platili přibližně 38 997 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 901 614 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Porsche Cayenne Coupé GTS je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Porsche Cayenne Coupé GTS se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací Coupé GTS Tiptronic S – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 4 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
Značka Porsche získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,6 z 10 a obsadila 20. místo z 39 značek.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 368 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 275 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - - s |
| Série | Cayenne (PO536) Coupé GTS (od 04/24) |
| Začátek výroby | PO536 |
| Začátek výroby modelu | Cayenne Coupé GTS |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1654mm |
| Šířka | 2194mm |
| Délka | 4930mm |
| Rozvor | 2895 mm |
| Objem kufru | 592 / - l |
| Hmotnost | 2295 - -/2875 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 234 |
| Přední nájezdový úhel | 23 |
| Zadní nájezdový úhel | 20 |
| Přechodový úhel | 16 |
| Stoupavost | 100 |
| Hloubka brodění | 525 |
| Kombinovaná | 12 - -l/100km |
| Město | 20 l/100km |
| Mimo město | 12 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 3 778 026 Kč - 3 778 026 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 3500 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Porsche Cayenne GTS je hodnoceno jako ideální řidičská volba, která nabízí špičkovou ovladatelnost bez kompromisů v praktičnosti. Přestože v přímém zrychlení zaostává za konkurencí od BMW, jeho precizní podvozek a charakter motoru V8 z něj dělají výjimečný vůz.Throttle House
- Vynikající ovladatelnost, precizní řízení a schopnost zatáčet bez kompromisů typických pro SUV.
- Dvakrát přeplňovaný motor V8 o výkonu 493 koní nabízí skvělý charakter.
- Ikonický design sedadel se vzorem kohoutí stopy v rámci příplatkového odlehčeného paketu.
- Vůz je v přímém směru výrazně pomalejší než konkurenční BMW X6M Competition.
- Vysoká cena příplatkového odlehčeného paketu vzhledem k velmi malé úspoře celkové hmotnosti.
Recenzent hodnotí Porsche Cayenne GTS Coupé jako vizuálně velmi atraktivní SUV, které působí luxusním a sportovním dojmem. Oceňuje zejména vysokou kvalitu materiálů v interiéru a nečekanou prostornost pro posádku i přes svažující se střechu kupé. Celkový dojem z vozu je velmi pozitivní, podpořený pocitem robustnosti a precizního dílenského zpracování.MilesPerHr
- Design připomíná vrcholné Turbo GT, ale za výrazně nižší pořizovací cenu.
- Překvapivě velkorysý prostor pro nohy i hlavu na zadních sedadlech.
- Špičková kvalita zpracování a robustní konstrukce dveří s funkcí soft-close.
- Snížená linie střechy kupé vyžaduje sklonění hlavy při nastupování dozadu.
- Síťované kapsy na zadní straně sedadel působí náchylně k rychlému opotřebení.
- Absence prostředního zadního sedadla, které je nahrazeno pevným odkládacím prostorem.