Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2025
Japonská automobilka Mitsubishi nabízí v součtu 4 modely: ASX, Eclipse Cross, Grandis nebo Outlander. Eclipse Cross patří s délkou 4,489 metru k těm menším, šířka je pak 1,908 m, výška 1,571 m. Míry průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Eclipse Cross se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou EV. Eclipse Cross se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci kupříkladu americká automobilka Jeep nabízí Avenger spalovací s motorem 1.2 4xe Hybrid eDCT6 za 809 900 Kč.
Aktuální generace Mitsubishi Eclipse Cross je v prodeji od roku 2025.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za EV ve výbavě Doprodej skladu platili přibližně 8 247 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 190 640 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Mitsubishi Eclipse Cross je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Mitsubishi Finance v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 13 kusů modelu Mitsubishi Eclipse Cross. Podobný počet registrací měly BMW Řada 2 Active Tourer (13 kusů), Mercedes-Benz G Station-Wagen {long} (13 kusů) nebo BMW iX1 (13 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 121 kusů.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Mitsubishi Eclipse Cross hodnocení 9,1 z 10. Značka Mitsubishi celkově obsadila 10. místo z 39 hodnocených značek se skóre 8,2.
Uživatelé nejčastěji porovnávají Mitsubishi Eclipse Cross s modely Mitsubishi Outlander, Peugeot 3008 nebo Suzuki Vitara.
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 160 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 170 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 - - s |
| Série | Eclipse Cross (od 12/25) |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | Eclipse Cross EV |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1571mm |
| Šířka | 2085mm |
| Délka | 4489mm |
| Rozvor | 2784 mm |
| Objem kufru | 545 / - l |
| Hmotnost | 1922 - -/2335 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 145 |
| Kombinovaná | 16 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 627 km |
| Dojezd WLTP | 627 km |
| Dojezd město | 828 km |
| Kapacita baterie hrubá | 87 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | 515 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano (u části motorů) |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 80 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 799 000 Kč - 799 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1100 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Mitsubishi Eclipse Cross: vyplatí se koupit tento přeznačený Renault Scenic?Auto Plus
- Zdědil výjimečné jízdní vlastnosti Renault Scenic — precizní řízení a komfortní odpružení
- Velký akumulátor 87 kWh nabídne reálný dojezd přes 450 km
- O 2 000 € nižší základní cena než srovnatelný Scenic
- Interiér zcela totožný se Scenic — žádný vlastní charakter
- Zatím neprofituje ze stejných slev jako Renault
- Vstupní verze se 60 kWh teprve přijde na jaře 2026
Testováno v roce 2025