Německá automobilka Mercedes-Benz nabízí celkem 52 modelů, namátkově třeba EQV, eSprinter VAN, eVito VAN, eVito Tourer nebo Marco Polo. eVito Tourer patří s délkou 5,14 metru k těm větším, šířka je pak 1,928 m, výška 1,89 m.
eVito Tourer se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou eVito Tourer. eVito Tourer se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například německá automobilka Audi nabízí Q3 s motorem 2.0 TFSI quattro S tronic za 1 292 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za eVito Tourer ve výbavě eVito Tourer platili přibližně 13 316 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 307 920 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Mercedes-Benz eVito Tourer je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Mercedes Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 1 kus modelu Mercedes-Benz eVito Tourer.
Za posledních 12 měsíců (od ledna 2024) bylo celkem registrováno 22 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Značka Mercedes-Benz získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,8 z 10 a obsadila 17. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Mercedes-Benz dlouhodobou průměrnou poruchovost 18,5 % (1. z 14 značek v žebříčku).
Norský youtuber Bjørn Nyland model otestoval celkem 5× v letech 2025–2026 napříč 3 variantami a generacemi. Nejlepší naměřené hodnoty: při 90 km/h 209 Wh/km (dosah 422 km) (Mercedes eVito, 2025), při 120 km/h 340 Wh/km (dosah 249 km) (Mercedes eVito), 1000km challenge 11 h 25 min (průměr 87,6 km/h) (Mercedes eVito, 2026), špičkový výkon DC nabíjení 114 kW (Mercedes eVito 100 kWh). Závorka u každé hodnoty uvádí konkrétní variantu a rok testu — výsledky novější generace se proto mohou výrazně lišit od starších verzí. Data pocházejí z jeho veřejné testovací databáze, která obsahuje měření za pevně kontrolovaných podmínek (ustálená rychlost, GPS verifikace, zaznamenaný stav baterie).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 150 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 140 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Vito (W 447) (od 04/24) |
| Začátek výroby | W 447 |
| Začátek výroby modelu | eVito Tourer lang (60 kWh) |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1890mm |
| Šířka | 2244mm |
| Délka | 5140mm |
| Rozvor | 3200 mm |
| Objem kufru | 990 / - l |
| Hmotnost | 2558 - -/3500 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 26 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 250 km |
| Dojezd WLTP | 250 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 66 kWh |
| Kapacita baterie netto | 60 kWh |
| Hmotnost baterie | 550 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | minibus |
| Počet míst | 8 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 150 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 290 000 Kč - 1 290 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |