Americká automobilka Ford nabízí celkem 28 modelů, namátkově třeba Nugget, Transit VAN, E-Transit VAN, Transit Kombi nebo Tourneo Custom. E-Transit Custom VAN patří s délkou 5,05 metru k těm menším, šířka je pak 2,032 m, výška 1,958 m.
E-Transit Custom VAN se vyrábí ve třech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Základní výbava Trend 320 L1 startuje na 1 433 245 Kč, model je dostupný v 4 různých výbavách.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou E-Transit Custom 320 BEV. E-Transit Custom VAN se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem zadních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například německá automobilka Mercedes-Benz nabízí GLB s motorem 350 EQ 4MATIC za 1 433 850 Kč.
V současné době je na Ford E-Transit Custom VAN k dispozici zvýhodněná cena od 978 890 Kč, což představuje úsporu 454 355 Kč (32 %) oproti běžné ceníkové ceně. Zvýhodněná nabídka do 31.3.2026. Nabídka platí do 31. března 2026.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za E-Transit Custom 320 BEV ve výbavě Trend 320 L1 platili přibližně 14 794 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 342 035 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Ford E-Transit Custom VAN je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Ford Lease v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Ford E-Transit Custom VAN se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací E-Transit Custom 320 BEV – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 2 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
Značka Ford získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,1 z 10 a obsadila 30. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Ford dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,3 % (11. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 100 kW - 210 kW |
| Maximální rychlost | 110 - 150 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Transit Custom (NXN) Kastenwagen (od 07/24) |
| Začátek výroby | NXN |
| Začátek výroby modelu | E-Transit Custom Kastenwagen 320 L1 BEV |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1958mm |
| Šířka | 2275mm |
| Délka | 5050mm |
| Rozvor | 3100 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | - -/3200 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | - - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | - |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 82 kWh |
| Kapacita baterie netto | 64 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | minibus |
| Počet míst | 3 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 433 245 Kč - 1 762 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2300 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |