Britská automobilka Land Rover nabízí celkem 7 modelů, namátkově třeba Defender, Discovery, Discovery Sport, Range Rover nebo Range Rover Evoque. Defender patří s délkou 4,323 metru k těm menším, šířka je pak 2,008 m, výška 1,974 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Defender se vyrábí v devíti různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z července 2025. Spektrum motorizací potěší spíše příznivce benzínu, je jich totiž více než naftových. K zakoupení jsou ve výkonech 296, 418, 493, 518 nebo 626 koní. Nejsilnější z nich (OCTA 110 P635 AWD automat) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 4 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou D200 AWD automat. Defender je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Aktuální generace Land Rover Defender je v prodeji od roku 2025.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za D200 AWD automat ve výbavě 110 S platili přibližně 18 987 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 438 974 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Land Rover Defender je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Land Rover Defender se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací D200 AWD automat – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 4 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 43 kusů modelu Land Rover Defender, z toho 36 nových a 7 ojetých. Podobný počet registrací měly Mitsubishi ASX (43 kusů), Audi A6 (43 kusů) nebo Seat Arona (43 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 452 kusů.
Značka Land Rover získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 4,6 z 10 a obsadila 39. místo z 39 značek.
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 147 kW - 467 kW |
| Maximální rychlost | 175 - 250 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - 9 s |
| Série | Defender (L663) (od 06/25) |
| Začátek výroby | L663 |
| Začátek výroby modelu | Defender 90 D200 |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1974mm |
| Šířka | 2105mm |
| Délka | 4323mm |
| Rozvor | 2587 mm |
| Objem kufru | 297 / - l |
| Hmotnost | 2316 - 2745/2970 - 3380 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 226 |
| Přední nájezdový úhel | 31 |
| Zadní nájezdový úhel | 37 |
| Přechodový úhel | 25 |
| Stoupavost | 100 |
| Hloubka brodění | 850 |
| Kombinovaná | 6 - 14l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 48 km |
| Dojezd WLTP | 48 km |
| Dojezd město | 55 km |
| Kapacita baterie hrubá | 19 kWh |
| Kapacita baterie netto | 15 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 3 |
| Zatížení střechy | 118 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 839 466 Kč - 4 846 665 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 3000 - 3500 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |