Jihokorejská automobilka Hyundai nabízí v součtu 16 modelů, namátkově třeba Staria, Bayon, Boulder, i20 nebo i30. Staria patří s délkou 5,253 metru k těm větším, šířka je pak 1,997 m, výška 1,99 m.
Staria se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Základní výbava Select startuje na 1 189 990 Kč, model je dostupný v 5 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Staria je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonu 221 koní. Nejvýkonnější z nich (1.6 T-GDI HEV automat) dosahuje maximální rychlosti 167 km/h a na stovku se dostane za 10 sekund.
Dostupná je verze se šestistupňovou automatickou převodovkou 1.6 T-GDI HEV automat. Staria se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon obou náprav (tzv. čtyřkolku), je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například česká automobilka Škoda nabízí Enyaq s motorem 85x za 1 190 000 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 1.6 T-GDI HEV automat ve výbavě Select platili přibližně 12 283 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 283 970 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Hyundai Staria je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Hyundai Tarif v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 5 kusů modelu Hyundai Staria, z toho 3 nové a 2 ojeté.
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 67 kusů.
Značka Hyundai získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Hyundai dlouhodobou průměrnou poruchovost 27,2 % (12. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 165 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 167 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 10 - - s |
| Série | Staria (US4) (od 08/21) |
| Začátek výroby | US4 |
| Začátek výroby modelu | Staria 1.6 T-GDI HEV |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1990mm |
| Šířka | 2290mm |
| Délka | 5253mm |
| Rozvor | 3273 mm |
| Objem kufru | 831 / - l |
| Hmotnost | 2275 - -/3050 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 186 |
| Kombinovaná | 7 - -l/100km |
| Město | 5 l/100km |
| Mimo město | 6 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | - |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 1 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | minibus |
| Počet míst | 9 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 189 990 Kč - 1 189 990 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |