Americká automobilka Ford nabízí celkem 28 modelů, namátkově třeba E-Tourneo Custom, E-Transit Courier VAN, E-Transit Custom Kombi, E-Transit Custom VAN nebo E-Transit VAN. Transit Connect VAN patří s délkou 4,5 metru k těm menším, šířka je pak 1,855 m, výška 1,856 m.
Transit Connect VAN se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Základní výbava Trend startuje na 745 360 Kč, model je dostupný v 4 různých výbavách.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou 2.0 EcoBlue automat. Vůz Ford Transit Connect VAN lze sehnat jak ve variantě s pohonem předních kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací 2.0 EcoBlue AWD automat.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 2.0 EcoBlue ve výbavě Trend platili přibližně 7 694 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 177 920 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Ford Transit Connect VAN je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Ford Lease v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 15 kusů modelu Ford Transit Connect VAN, z toho 2 nové a 13 ojetých. Podobný počet registrací měly Land Rover Range Rover Velar (15 kusů), Nissan Juke (16 kusů) nebo Volkswagen ID.4 GTX (16 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 321 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Ford získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,1 z 10 a obsadila 30. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Ford dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,3 % (11. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 75 kW - 110 kW |
| Maximální rychlost | 175 - 186 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 11 - 13 s |
| Série | Transit Connect (SK) (od 05/24) |
| Začátek výroby | SK |
| Začátek výroby modelu | Transit Connect 2.0 EcoBlue |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1856mm |
| Šířka | 2100mm |
| Délka | 4500mm |
| Rozvor | 2755 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 1477 - 1694/2220 - 2400 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 160 |
| Kombinovaná | 5 - 18l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 118 km |
| Dojezd WLTP | 118 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 19 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | minibus |
| Počet míst | 2 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | listové pery |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 745 360 Kč - 1 063 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |