Německá automobilka BMW nabízí celkem 63 modelů, namátkově třeba i3, i5, i5 M Performance, i7 nebo i7 M Performance. Řada 5 M5 patří s délkou 5,096 metru k těm větším, šířka je pak 1,97 m, výška 1,51 m. Hodnoty průměrného sedanu jsou pak 4,93 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,47 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je oddělen zavazadelník od prostoru pro cestující.
Řada 5 M5 se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Řada 5 M5 je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 717 koní. Nejsilnější z nich (M5 xDrive Steptronic) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 3 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou M5 xDrive Steptronic. Řada 5 M5 je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za M5 xDrive Steptronic platili přibližně 39 008 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 901 860 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu BMW Řada 5 M5 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing BMW Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 19 kusů modelu BMW Řada 5 M5, z toho 8 nových a 11 ojetých. Podobný počet registrací měly Toyota bZ4X (19 kusů), Mazda 2 Hybrid (19 kusů) nebo BMW iX1 (19 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od prosince 2024) bylo celkem registrováno 124 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka BMW získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka BMW dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,1 % (10. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 535 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 - - s |
| Série | Řada 5 (G90) (od 11/24) |
| Začátek výroby | G90 |
| Začátek výroby modelu | M5 |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1510mm |
| Šířka | 2156mm |
| Délka | 5096mm |
| Rozvor | 3006 mm |
| Objem kufru | 466 / - l |
| Hmotnost | 2510 - -/2940 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 115 |
| Kombinovaná | 4 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 69 km |
| Dojezd WLTP | 69 km |
| Dojezd město | 74 km |
| Kapacita baterie hrubá | 22 kWh |
| Kapacita baterie netto | 18 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | sedan |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 3 779 100 Kč - 3 779 100 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2000 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |