Německá automobilka Volkswagen nabízí celkem 37 modelů, namátkově třeba Caddy, Caravelle, Crafter, ID. Buzz nebo ID. Buzz Cargo. ID. Buzz Cargo patří s délkou 4,712 metru k těm menším, šířka je pak 1,985 m, výška 1,914 m.
ID. Buzz Cargo se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Volkswagen ID. Buzz Cargo 59kWh 125kW ve spojení s výbavou Cargo. ID. Buzz Cargo se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem zadních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například německá automobilka BMW nabízí Řada 2 Active Tourer s motorem 225e Active Tourer xDrive Steptronic za 1 188 200 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Volkswagen ID. Buzz Cargo 59kWh 125kW ve výbavě Cargo platili přibližně 12 264 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 283 518 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Volkswagen ID. Buzz Cargo je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Volkswagen Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 2 kusy modelu Volkswagen ID. Buzz Cargo, z toho 1 nový a 1 ojetý.
Za posledních 12 měsíců (od dubna 2025) bylo celkem registrováno 47 kusů.
Značka Volkswagen získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,4 z 10 a obsadila 25. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Volkswagen dlouhodobou průměrnou poruchovost 22,4 % (4. z 14 značek v žebříčku).
Norský youtuber Bjørn Nyland model otestoval celkem 3× napříč 2 variantami a generacemi. Nejlepší naměřené hodnoty: při 90 km/h 209 Wh/km (dosah 356 km) (VW ID Buzz Cargo 82 kWh), při 120 km/h 285 Wh/km (dosah 261 km) (VW ID Buzz Cargo 82 kWh). Závorka u každé hodnoty uvádí konkrétní variantu a rok testu — výsledky novější generace se proto mohou výrazně lišit od starších verzí. Data pocházejí z jeho veřejné testovací databáze, která obsahuje měření za pevně kontrolovaných podmínek (ustálená rychlost, GPS verifikace, zaznamenaný stav baterie).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 125 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 145 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Van |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1914mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4712mm |
| Rozvor | 2989 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | - -/- - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 20 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 322 km |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 59 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | - |
| Nabíjecí výkon AC | 11 kW |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | minibus |
| Počet míst | 3 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 188 162 Kč - 1 188 162 Kč |
| Minimální výbava | Cargo |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |