Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2024
Japonská automobilka Subaru nabízí celkem 6 modelů, namátkově třeba Crosstrek, Forester, Getaway, Solterra nebo Impreza. Crosstrek patří s délkou 4,495 metru k těm menším, šířka je pak 1,8 m, výška 1,6 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Crosstrek se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Základní výbava Active startuje na 880 000 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Crosstrek je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 134 koní. Nejsilnější z nich (2.0ie Lineartronic) dosahuje maximální rychlosti 198 km/h a na stovku se dostane za 10 sekund.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou 2.0ie Lineartronic. Crosstrek je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 2.0ie Lineartronic ve výbavě Active platili přibližně 9 083 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 209 960 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Subaru Crosstrek je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 26 kusů modelu Subaru Crosstrek, z toho 20 nových a 6 ojetých. Podobný počet registrací měly Citroën Jumpy VAN (26 kusů), KIA EV3 (26 kusů) nebo Dodge Durango (26 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 300 kusů.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Subaru Crosstrek hodnocení 9,1 z 10. Značka Subaru celkově obsadila 4. místo z 39 hodnocených značek se skóre 8,6.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 100 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 198 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 10 - - s |
| Série | Crosstrek (G6/G6-SS) (od 01/24) |
| Začátek výroby | G6/G6-SS |
| Začátek výroby modelu | Crosstrek 2.0ie |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1600mm |
| Šířka | 2018mm |
| Délka | 4495mm |
| Rozvor | 2670 mm |
| Objem kufru | 315 / - l |
| Hmotnost | 1612 - -/2100 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 220 |
| Přední nájezdový úhel | 19 |
| Zadní nájezdový úhel | 31 |
| Přechodový úhel | 20 |
| Kombinovaná | 7 - -l/100km |
| Město | 8 l/100km |
| Mimo město | 7 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 80 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 880 000 Kč - 880 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1270 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Testováno v roce 2024