Německá automobilka Porsche nabízí celkem 30 modelů, namátkově třeba 911 Carrera Cabriolet, 911 Carrera GTS Cabriolet, 911 Carrera T Cabriolet, 911 Targa GTS nebo 911 Carrera Coupé. 911 Carrera Cabriolet patří s délkou 4,542 metru k těm menším, šířka je pak 1,852 m, výška 1,298 m. Hodnoty průměrného kabrioletu jsou pak 4,6 m na délku, 1,86 m na šířku a 1,38 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde mechanizmus karoserie umožňuje jízdu se sklopenou střechou.
911 Carrera Cabriolet se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – 911 Carrera Cabriolet je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonech 389 nebo 473 koní. Nejostřejší z nich (Carrera Cabriolet S PDK) dosahuje maximální rychlosti 308 km/h a na stovku se dostane za 3 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou Carrera Coupé 4S PDK.911 Carrera Cabriolet se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem zadních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci třeba německá automobilka Porsche nabízí Panamera s motorem 4S E-Hybrid PDK za 3 726 521 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Carrera Coupé 4S PDK ve výbavě Carrera S platili přibližně 38 326 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 886 120 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Porsche 911 Carrera Cabriolet je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V prosinci 2025 bylo v ČR registrováno 2 kusy modelu Porsche 911 Carrera Cabriolet.
Za posledních 12 měsíců (od ledna 2024) bylo celkem registrováno 16 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Porsche získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,6 z 10 a obsadila 20. místo z 39 značek.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 290 kW - 353 kW |
| Maximální rychlost | 291 - 308 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 - 4 s |
| Série | 911 (992) (od 09/24) |
| Začátek výroby | 992 |
| Začátek výroby modelu | 911 Carrera Cabriolet |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1298mm |
| Šířka | 2033mm |
| Délka | 4542mm |
| Rozvor | 2450 mm |
| Objem kufru | 163 / - l |
| Hmotnost | 1675 - 1700/2015 - 2040 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 118 |
| Kombinovaná | 10 - -l/100km |
| Město | 18 - 19 l/100km |
| Mimo město | 9 - 10 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | cabrio |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 3 713 000 Kč - 4 342 069 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Nejlevnější Porsche 911 Cabrio je váš sportovní vůz pro rok 2026 #testAutoblog NL
- Měkká střecha s tuhostí hardtopu zajišťuje excelentní tichý interiér při jízdě
- Nová 3,0litrová turboverzí GTS pohání auto s výkonem plně dostačujícím pro každodenní i sportovní jízdu
- Widebody karoserie 992 vypadá atraktivně i v základní výbavě Carrera
- Při 213 300 eurech je základní cena výrazně vyšší než u konkurenčních sportovních vozů
- Velká karoserie 992 komplikuje parkování v těsných městských garážích
- Bez ohřevu krku je jízda se staženou střechou v chladném počasí nekomfortní