Německá automobilka Opel nabízí celkem 22 modelů, namátkově třeba Astra, Astra Electric, Corsa, Corsa Electric nebo Rocks. Rocks patří s délkou 2,41 metru k těm menším, šířka je pak 1,388 m, výška 1,525 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,18 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. V nabídce hatchbacků značky Opel je Rocks s délkou 2,41 m nejmenší – nejblíže má k modelu Corsa, který je o 165 cm delší.
Rocks se vyrábí v jediné motorizaci. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR.
Rocks se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například japonská automobilka Suzuki nabízí e Vitara s motorem e Vitara eAxle ALLGRIP-e za 902 500 Kč.
V dubnu 2025 bylo v ČR registrováno 1 kus modelu Opel Rocks.
Za posledních 10 měsíců (od srpna 2019) bylo celkem registrováno 11 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Značka Opel získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 6,8 z 10 a obsadila 33. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Opel dlouhodobou průměrnou poruchovost 23,1 % (6. z 14 značek v žebříčku).
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Edition platili přibližně 2 147 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 49 640 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Opel Rocks je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 6 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 45 - - km/h |
| Zrychlení na 100 km/h | - - - s |
| Série | Rocks Electric (9) (od 05/25) |
| Začátek výroby | 9 |
| Začátek výroby modelu | Rocks |
| Třída vozidla | Lehké čtyřkolové vozidlo |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1525 mm |
| Šířka | 1541 mm |
| Délka | 2410 mm |
| Rozvor | 1728 mm |
| Objem kufru | 63 / - l |
| Pohotovostní hmotnost | 558 kg |
| Celková hmotnost | 700 kg |
| Poloměr otáčení | 7 |
| Světlá výška | 150 |
| Kombinovaná | - |
| Elektrický dojezd | 75 km |
| Dojezd WLTP | 75 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 7 kWh |
| Kapacita baterie netto | 5 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 2 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | bubnové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 208 000 Kč - 208 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - |
| Nebrzděný | - |