Německá automobilka BMW nabízí celkem 63 modelů, namátkově třeba i3, i5, i5 M Performance, i7 nebo i7 M Performance. Řada 7 patří s délkou 5,391 metru k těm větším, šířka je pak 1,95 m, výška 1,544 m. Hodnoty průměrného sedanu jsou pak 4,93 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,47 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde je oddělen zavazadelník od prostoru pro cestující.
Řada 7 se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Ke koupi motorizace potěší jak příznivce benzínu, tak i nafty, je jich totiž stejně - 1 od každé.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou 740d xDrive Steptronic Sport. Řada 7 je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Aktuální generace BMW Řada 7 je v prodeji od roku 2026.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 740d xDrive Steptronic Sport platili přibližně 31 400 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 726 000 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu BMW Řada 7 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing BMW Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
BMW Řada 7 se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací 740d xDrive Steptronic Sport – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 2 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 17 kusů modelu BMW Řada 7, z toho 7 nových a 10 ojetých. Podobný počet registrací měly Alfa Romeo Giulia (17 kusů), Mercedes-Benz Marco Polo (17 kusů) nebo MINI Cooper Electric -dvéřové (17 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 316 kusů.
Značka BMW získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka BMW dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,1 % (10. z 14 značek v žebříčku).
BMW v dubnu 2026 uvedlo modernizované BMW řady 7 Sedan. Nový vstupní spalovací model BMW 740 xDrive se 3,0litrovým zážehovým řadovým šestiválcem a 48V mild-hybridní technikou (294 kW / 400 k) startuje na 2 954 900 Kč včetně DPH. Ve standardu je Panoramic iDrive, panoramatická střecha, čtyřzónová klimatizace, multifunkční sedadla s masážní funkcí, Bowers & Wilkins a adaptivní vzduchové odpružení s aktivními tlumiči. Vznětová verze 740d přijde na podzim 2026, osmiválcová provedení pak v roce 2027.
Více v článku BMW řady 7 po modernizaci: šestiválcový základ 740 xDrive od 2 954 900 Kč.
BMW Group v květnu 2026 odhalila na Concorso d'Eleganza Villa d'Este designovou studii Vision BMW ALPINA, která ohlašuje budoucí podobu značky ALPINA pod křídly mnichovského koncernu. Sériový model navazující na tuto studii má přijít v roce 2027 a podle BMW Group bude inspirován právě 7. řadou, dostane ale vlastní karoserii a designové prvky. Studie je dlouhá 5 200 milimetrů, pohání ji spalovací V8 a vrací se ke klasickým prvkům ALPINY: žraločímu nosu z B7, 20paprskovým kolům (22" vpředu, 23" vzadu) a čtyřem oválným koncovkám výfuku.
Více v článku Vision BMW Alpina ohlašuje novou éru.
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 220 kW - 360 kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - 5 s |
| Série | Řada 7 (G70) (od 03/23) |
| Začátek výroby | G70 |
| Začátek výroby modelu | 740d |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1544mm |
| Šířka | 2192mm |
| Délka | 5391mm |
| Rozvor | 3215 mm |
| Objem kufru | 540 / - l |
| Hmotnost | 2255 - 2455/2895 - 3120 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 136 |
| Kombinovaná | 3 - 6l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis-FCM |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 80 km |
| Dojezd WLTP | 80 km |
| Dojezd město | 86 km |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 17 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | sedan |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 3 042 000 Kč - 3 307 200 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2000 - 2100 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |