Japonská automobilka Nissan nabízí celkem 15 modelů, namátkově třeba Interstar VAN, Interstar-e VAN, Primastar Kombi, Primastar Seaside by Dethelffs nebo Primastar VAN. Townstar VAN patří s délkou 4,488 metru k těm menším, šířka je pak 1,86 m, výška 1,822 m.
Townstar VAN se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2025. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Townstar VAN je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 129 koní.
Townstar VAN se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
V současné době je na Nissan Townstar VAN k dispozici zvýhodněná cena od 469 200 Kč, což představuje úsporu 40 800 Kč (8 %) oproti běžné ceníkové ceně. Sleva 8%.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za van L1 DIG-T 130 ve výbavě Acenta platili přibližně 5 264 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 121 680 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Nissan Townstar VAN je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Nissan Finance v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Značka Nissan získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,9 z 10 a obsadila 15. místo z 39 značek.
Norský youtuber Bjørn Nyland model otestoval celkem 4× v letech 2023 napříč 2 variantami a generacemi. Nejlepší naměřené hodnoty: při 90 km/h 198 Wh/km (dosah 212 km) (Townstar), při 120 km/h 281 Wh/km (dosah 149 km) (Townstar), 1000km challenge 13 h 35 min (průměr 73,6 km/h) (Townstar 45 kWh, 2023), špičkový výkon DC nabíjení 75 kW (Townstar 45 kWh). Závorka u každé hodnoty uvádí konkrétní variantu a rok testu — výsledky novější generace se proto mohou výrazně lišit od starších verzí. Data pocházejí z jeho veřejné testovací databáze, která obsahuje měření za pevně kontrolovaných podmínek (ustálená rychlost, GPS verifikace, zaznamenaný stav baterie).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 96 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 183 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Townstar (NFK) (od 06/22) |
| Začátek výroby | NFK |
| Začátek výroby modelu | Townstar Kastenwagen L1 2,0t DIG-T 130 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1822mm |
| Šířka | 2159mm |
| Délka | 4488mm |
| Rozvor | 2716 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 1399 - 1500/1970 - 2270 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 6 - -l/100km |
| Město | 7 - 8 l/100km |
| Mimo město | 6 l/100km |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 2 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | bubnové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 510 000 Kč - 530 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 - - kg |
| Nebrzděný | 705 - 750 kg |