Německá automobilka Mercedes-Benz nabízí celkem 52 modelů, namátkově třeba AMG SL, A, A AMG, AMG GT 4-dvéřové Coupé nebo AMG GT Coupé. AMG SL patří s délkou 4,7 metru k těm větším, šířka je pak 1,915 m, výška 1,359 m. Hodnoty průměrného roadsteru jsou pak 4,46 m na délku, 1,9 m na šířku a 1,29 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů často bez střechy a pouze se dvěmi sedadly.
AMG SL se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – AMG SL je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonech 375, 469, 577 nebo 805 koní. Nejsilnější z nich (AMG SL 63 S E PERFORMANCE Premium 4MATIC+ SPEEDSHIFT MCT 9G) dosahuje maximální rychlosti 317 km/h a na stovku se dostane za 2 sekundy.
Dostupná je verze s devítistupňovou automatickou převodovkou AMG SL 55 Premium 4MATIC+ SPEEDSHIFT MCT 9G. Vůz Mercedes-Benz AMG SL lze sehnat jak ve variantě s pohonem zadních kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací AMG SL 55 Premium 4MATIC+ SPEEDSHIFT MCT 9G.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Maybach SL 680 Monogram Series 4MATIC+ SPEEDSHIFT MCT 9G ve výbavě Avantgarde platili přibližně 36 035 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 833 200 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Mercedes-Benz AMG SL je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Mercedes Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 3 kusy modelu Mercedes-Benz AMG SL.
Za posledních 12 měsíců (od ledna 2025) bylo celkem registrováno 21 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Mercedes-Benz získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,8 z 10 a obsadila 17. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Mercedes-Benz dlouhodobou průměrnou poruchovost 18,5 % (1. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 280 kW - 600 kW |
| Maximální rychlost | 278 - 317 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 2 - 4 s |
| Série | STřída L (R 232) (od 04/22) |
| Začátek výroby | R 232 |
| Začátek výroby modelu | SL-Klasse 43 |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1359mm |
| Šířka | 2100mm |
| Délka | 4700mm |
| Rozvor | 2700 mm |
| Objem kufru | 213 / - l |
| Hmotnost | 1810 - 2195/2185 - 2520 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 92 |
| Kombinovaná | 9 - 13l/100km |
| Město | 14 - 23 l/100km |
| Mimo město | 9 - 13 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 12 km |
| Dojezd WLTP | 12 km |
| Dojezd město | 12 km |
| Kapacita baterie hrubá | 6 kWh |
| Kapacita baterie netto | 4 kWh |
| Hmotnost baterie | 89 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | 125 km/h |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | roadster |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 3 424 300 Kč - 6 037 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |