Britská automobilka Bentley nabízí v součtu 4 modely: Bentayga, Continental GT, Continental GTC nebo Flying Spur. Bentayga patří s délkou 5,125 metru k těm větším, šířka je pak 1,998 m, výška 1,728 m. Míry průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Bentayga se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Bentayga je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonech 456 nebo 542 koní. Nejsilnější z nich (V8) dosahuje maximální rychlosti 290 km/h a na stovku se dostane za 4 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou V8. Bentayga je dostupná pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Aktuální generace Bentley Bentayga je v prodeji od roku 2020.
Bentley Bentayga se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací V8 – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 4 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 3 kusy modelu Bentley Bentayga, z toho 1 nový a 2 ojeté.
Za posledních 12 měsíců (od dubna 2025) bylo celkem registrováno 32 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Uživatelé nejčastěji porovnávají Bentley Bentayga s modely Porsche Cayenne, Rolls-Royce Cullinan nebo Lamborghini Urus.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 340 kW - 404 kW |
| Maximální rychlost | 254 - 290 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - 5 s |
| Série | Bentayga (4V) (od 08/20) |
| Začátek výroby | 4V |
| Začátek výroby modelu | Bentayga V8 |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1728mm |
| Šířka | 2222mm |
| Délka | 5125mm |
| Rozvor | 2995 mm |
| Objem kufru | 484 / - l |
| Hmotnost | 2415 - 2416/3250 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 247 |
| Kombinovaná | 6 - 13l/100km |
| Město | 20 l/100km |
| Mimo město | 13 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6d-ISC-FCM |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 45 km |
| Dojezd WLTP | 45 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 17 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | - |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | NaN Kč - NaN Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 3500 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Bentley Bentayga Speed nabízí brutální dynamiku a excelentní brzdný výkon, který výrazně překonává běžné standardy. Recenzent je však zklamán designem bez viditelných inovací a absencí moderní hybridní technologie.carwow
- Brutální výkon a jízdní dynamika na úrovni sportovního auta
- Exkluzivní interiér s prémiovými materiály a dřevěnými prvky jako z jachty
- Výjimečný brzdný výkon díky mnohapístovým brzdám
- Za 300 000 liber sdílí volant, páčky a displeje s Audi A3 za zlomek ceny
- Obří hmotnost komplikuje dynamické schopnosti
- Cena je stěží obhajitelná oproti levnějším alternativám ze stejné skupiny VW