Německá automobilka Audi nabízí celkem 34 modelů, namátkově třeba A3 allstreet, A3 Sportback, A5, A6 e-tron Sportback nebo RS3 Sportback. S5 patří s délkou 4,835 metru k těm větším, šířka je pak 1,86 m, výška 1,429 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,18 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
S5 se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z května 2026. Základní výbava S5 Limuzína startuje na 2 055 900 Kč, model je dostupný v 2 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – S5 je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 362 koní. Nejsilnější z nich (S5 Limousine 3.0 V6 TFSI MHEV plus S tronic) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 4 sekundy.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou S5 Limousine 3.0 V6 TFSI MHEV plus S tronic. S5 je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Aktuální generace Audi S5 je v prodeji od roku 2020.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za S5 Limousine 3.0 V6 TFSI MHEV plus S tronic ve výbavě S5 Limuzína platili přibližně 21 221 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 490 620 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Audi S5 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Audi Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 8 kusů modelu Audi S5, z toho 2 nové a 6 ojetých.
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 80 kusů.
Značka Audi získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,7 z 10 a obsadila 18. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Audi dlouhodobou průměrnou poruchovost 19,2 % (2. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 270 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - - s |
| Série | A5 (FU) (od 11/24) |
| Začátek výroby | FU |
| Začátek výroby modelu | S5 sedan 3.0 V6 TFSI MHEV plus |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1429mm |
| Šířka | 2099mm |
| Délka | 4835mm |
| Rozvor | 2896 mm |
| Objem kufru | 417 / - l |
| Hmotnost | 2025 - -/2500 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 7 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | - |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 1 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | - |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 90 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 055 900 Kč - 2 055 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1900 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Nové Audi S5 působí jako moderní a výkonný sportovní sedan s výrazným důrazem na technologické inovace. Recenzent je nadšený z propracovaného systému osvětlení a velkého infotainmentu, které vozu dodávají unikátní charakter. I přes lítost nad koncem modelu S4 hodnotí novinku jako velmi povedeného nástupce.Doug DeMuro
- Elegantní design s propracovaným interiérem
- Výkonný turbo V6 s pohonem quattro
- Bohatá technologická výbava
- Méně vzrušující než předchůdce
- Vysoká cena prémiové výbavy
Mat Watson staví Audi S5 do role moderního vyzyvatele historických ikon, ale zároveň vyjadřuje nostalgii po kvalitě dřívějších vozů. Hlavní kritikou je úpadek v kvalitě interiéru a zpracování sedadel, která v novém modelu postrádají dřívější výjimečnost.carwow
- Nové S5 nabízí solidní výkon a moderní technologie v prestižním balení
- Kvalitní podvozek a jízdní komfort na vysoké úrovni
- Interiér nového S5 postrádá výjimečnost a pevnost materiálů starších generací Audi
- Fanoušci kritizují odklon od charakteru, který dělal Audi RS modely ikonickými