Japonská automobilka Toyota nabízí celkem 28 modelů, namátkově třeba Proace City Electric VAN, Proace City VAN, Proace Electric Verso, Proace Max Electric VAN nebo Proace Electric VAN. Proace City Electric VAN patří s délkou 4,401 metru k těm menším, šířka je pak 1,848 m, výška 1,86 m.
Proace City Electric VAN se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Electric van. Proace City Electric VAN se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například americká automobilka Jeep nabízí Avenger spalovací s motorem 1.2 4xe Hybrid eDCT6 za 809 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Electric van ve výbavě Active Electric platili přibližně 8 311 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 192 160 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Toyota Proace City Electric VAN je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 18 kusů modelu Toyota Proace City Electric VAN. Podobný počet registrací měly BAIC Beijing X55 (18 kusů), Mercedes-Benz CLE Coupé (18 kusů) nebo KIA EV6 (18 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 119 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Toyota získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,7 z 10 a obsadila 2. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Toyota dlouhodobou průměrnou poruchovost 22,0 % (3. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 100 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 135 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Proace City (E) (od 04/24) |
| Začátek výroby | E |
| Začátek výroby modelu | Proace City Electric Kastenwagen L1 (50 kWh) |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1860mm |
| Šířka | 2107mm |
| Délka | 4401mm |
| Rozvor | 2785 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 1590 - -/2390 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 145 |
| Kombinovaná | 18 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 337 km |
| Dojezd WLTP | 337 km |
| Dojezd město | 458 km |
| Kapacita baterie hrubá | 50 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | minibus |
| Počet míst | 2 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 150 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | torzní tyč |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 805 160 Kč - 805 160 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 750 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |