Americká automobilka Ford nabízí celkem 28 modelů, namátkově třeba Mustang Convertible, Capri, E-Tourneo Courier, E-Tourneo Custom nebo E-Transit Courier VAN. Mustang Convertible patří s délkou 4,81 metru k těm větším, šířka je pak 1,916 m, výška 1,403 m. Hodnoty průměrného kabrioletu jsou pak 4,6 m na délku, 1,86 m na šířku a 1,38 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde mechanizmus karoserie umožňuje jízdu se sklopenou střechou.
Mustang Convertible se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Mustang Convertible je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonu 440 koní. Nejostřejší z nich (5.0 Ti-VCT V8 GT) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 5 sekund.
Mustang Convertible se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem zadních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci třeba německá automobilka BMW nabízí Řada 4 Coupé s motorem 430d Coupé xDrive Steptronic za 1 718 600 Kč.
V současné době je na Ford Mustang Convertible k dispozici zvýhodněná cena od 1 614 900 Kč, což představuje úsporu 100 000 Kč (6 %) oproti běžné ceníkové ceně. Zvýhodnění 100 000 Kč skladové vozy. Nabídka platí do 30. června 2026.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 5.0 Ti-VCT V8 GT ve výbavě GT platili přibližně 17 701 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 409 220 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Ford Mustang Convertible je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Ford Lease v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 3 kusy modelu Ford Mustang Convertible, z toho 2 nové a 1 ojetý.
Za posledních 12 měsíců (od června 2024) bylo celkem registrováno 18 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Ford získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,1 z 10 a obsadila 30. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Ford dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,3 % (11. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Manuální |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 328 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5 - - s |
| Série | Mustang (LAE) (od 03/24) |
| Začátek výroby | LAE |
| Začátek výroby modelu | Mustang Convertible 5.0 Ti-VCT V8 |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1403mm |
| Šířka | 2080mm |
| Délka | 4810mm |
| Rozvor | 2719 mm |
| Objem kufru | 310 / - l |
| Hmotnost | 1876 - -/2195 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 12 - -l/100km |
| Město | 21 l/100km |
| Mimo město | 12 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | cabrio |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 714 900 Kč - 1 714 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |