Italská automobilka Ferrari nabízí celkem 6 modelů, namátkově třeba 296 GTB, F80, Amalfi, 849 Testarossa nebo 12Cilindri Spider. 849 Testarossa patří s délkou 4,718 metru k těm menším, šířka je pak 1,999 m, výška 1,225 m. Hodnoty průměrného coupé jsou pak 4,74 m na délku, 1,93 m na šířku a 1,34 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů velmi sportovního charakteru, nejčastěji třídvéřové absentující B sloupek.
849 Testarossa se vyrábí v jediné motorizaci. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – 849 Testarossa je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 1035 koní. Nejsilnější z nich (772kW 2026 (a)) dosahuje maximální rychlosti 330 km/h a na stovku se dostane za 2 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou 772kW 2026 (a).849 Testarossa je dostupná pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 772kW 2026 (a) platili přibližně 120 769 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 2 792 280 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Ferrari 849 Testarossa je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 772 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 330 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 2 - - s |
| Série | 849 Testarossa (od 03/26) |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | 849 Testarossa |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1225mm |
| Šířka | 2304mm |
| Délka | 4718mm |
| Rozvor | 2650 mm |
| Objem kufru | 74 / - l |
| Hmotnost | 1570 - -/- - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 9 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 25 km |
| Dojezd WLTP | 25 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 7 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | neuvedeno |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | coupe |
| Počet míst | 2 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 11 700 000 Kč - 11 700 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Ferrari 456 s V12 a manuálem je mnohem levnější než hybridní 849 TestarossaAutoWeek
- V12 motor s manuální převodovkou
- Pouhých 71 035 km
- Údržbová historie včetně nového rozvodového řemene
- Nákladná údržba (15 000 euro ročně při 6000 km)
- Spotřeba 1:6
- Starší airbag volant z 90. let
Ferrari 849 Testarossa: SF90-nástupce dohání VolkswagenaAutoWeek
- 1050 koní (50 více než SF90)
- Akcelerace 0-100 za 2,3 s
- Spotřeba 1 na 21 km v testu
- Čtyřválec není tak rafinovaný jako V12
- Nevýrazný zvuk motoru
- Fyzická tlačítka jsou už novinka