Francouzská automobilka Citroën nabízí celkem 23 modelů, namátkově třeba Berlingo VAN, e-Berlingo VAN, e-Jumper VAN, e-Jumpy Kombi nebo e-Jumpy VAN. Jumpy VAN patří s délkou 4,959 metru k těm menším, šířka je pak 1,92 m, výška 1,895 m.
Jumpy VAN se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z března 2026. Základní výbava L2 Furgon startuje na 846 879 Kč, model je dostupný v 2 různých výbavách.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou van 2.0 BlueHDi 145 S&S EAT8. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 42 tisíc. Jumpy VAN se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například americká automobilka Ford nabízí Transit Connect VAN s motorem 2.0 EcoBlue AWD automat za 865 150 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za van standard 1.5 BlueHDi 120 S&S ve výbavě L2 Furgon platili přibližně 8 742 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 202 161 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Citroën Jumpy VAN je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Citroën Jumpy VAN se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací van 2.0 BlueHDi 145 S&S – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 2 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 26 kusů modelu Citroën Jumpy VAN, z toho 13 nových a 13 ojetých. Podobný počet registrací měly Subaru Crosstrek (26 kusů), KIA EV3 (26 kusů) nebo Dodge Durango (26 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 291 kusů.
Značka Citroën získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 6,3 z 10 a obsadila 35. místo z 39 značek.
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 88 kW - 130 kW |
| Maximální rychlost | 160 - 185 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Jumpy (V) (od 01/24) |
| Začátek výroby | V |
| Začátek výroby modelu | Jumpy Kastenwagen M 1.5 BlueHDi 120 S&S |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1895mm |
| Šířka | 2204mm |
| Délka | 4959mm |
| Rozvor | 3275 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 1722 - 1831/2695 - 2830 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 150 |
| Kombinovaná | 6 - 7l/100km |
| Město | 7 - 9 l/100km |
| Mimo město | 5 - 7 l/100km |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 3 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 170 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 846 879 Kč - 992 079 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2000 - 2300 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |