Německá automobilka BMW nabízí celkem 61 modelů, namátkově třeba i5 M Performance Touring, i5 Touring, Řada 3 M Performance Touring, Řada 3 M3 CS Touring nebo Řada 3 M3 Touring. Řada 3 Touring patří s délkou 4,713 metru k těm menším, šířka je pak 1,827 m, výška 1,44 m. Hodnoty průměrného kombíku jsou pak 4,73 m na délku, 1,87 m na šířku a 1,57 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde karoserie vede v jedné linii nad zavazadlový prostor a pak jde ostře dolů. Díky tomu disponuje opravdu velkým zavazadlovým prostorem.
Řada 3 Touring se vyrábí v sedmi různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Spektrum motorizací potěší spíše příznivce benzínu, je jich totiž více než naftových. Ke koupi jsou ve výkonech 154, 181, 241 nebo 288 koní. Nejostřejší z nich (330e Touring Steptronic) dosahuje maximální rychlosti 230 km/h a na stovku se dostane za 6 sekund.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou 318i Touring Steptronic. Vůz BMW Řada 3 Touring lze sehnat jak ve variantě s pohonem zadních kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací 330i Touring xDrive Steptronic a příplatek oproti nejlevnější dvoukolce je 293 tisíc Kč.
Aktuální generace BMW Řada 3 Touring je v prodeji od roku 2024.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 318i Touring Steptronic platili přibližně 12 372 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 286 040 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu BMW Řada 3 Touring je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing BMW Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Značka BMW získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka BMW dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,1 % (10. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 110 kW - 215 kW |
| Maximální rychlost | 213 - 250 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5 - 8 s |
| Série | Řada 3 (G21) (od 07/24) |
| Začátek výroby | G21 |
| Začátek výroby modelu | 318i Touring |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1440mm |
| Šířka | 2068mm |
| Délka | 4713mm |
| Rozvor | 2851 mm |
| Objem kufru | 500 / - l |
| Hmotnost | 1650 - 1970/2170 - 2420 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 141 |
| Kombinovaná | 5 - 21l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 97 km |
| Dojezd WLTP | 97 km |
| Dojezd město | 101 km |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 19 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 198 600 Kč - 1 635 400 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1300 - 1800 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |